Polskie Radio
Section05
Jazz

Krzesimir Dębski: uwielbiam jazzową improwizację

- Improwizacja to wartość, której nie ma w muzyce klasycznej. To wzajemne inspirowanie się, wspólne szukanie pomysłów - mówił w Dwójce Krzesimir Dębski, kompozytor muzyki współczesnej i filmowej, multiinstrumentalista, dyrygent, profesor sztuk muzycznych, lider zespołu String Connection. W piątek (23.07) o godz. 18.00 grupa wystąpi na koncercie w Studiu S-3 w ramach cyklu Jazz.PL.
Zobacz więcej na temat:  Krzesimir Dębski Jazz Andrzej Zieliński Dwójka Roch Siciński MUZYKA

Seifert Jazz Days. "O Zbigniewie Seifercie w Polsce mówi się niewiele"

- Fundacja im. Zbigniewa Seiferta od siedmiu lat organizuje Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy jego imienia. To był początek tego, co teraz zaczęło się dziać wokół jego postaci. Jego muzyka niemalże nie istniała na scenach koncertowych i w przestrzeni publicznej. Jednak młodzi muzycy coraz częściej sięgają po klasykę, jaką jest twórczość tego skrzypka - mówił w Dwójce Tomasz Handzlik, współorganizator Seifert Jazz Days.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński skrzypce Dwójka KULTURA

Marcin Wasilewski: jestem bardzo ciekaw, jak zabrzmią te utwory

- Słucham tych nagrań od kilku dni i mile wspominam tamte chwile. Mam pewne uwagi do tego płytowego wykonania, jest tu szereg inspiracji muzyką klasyczną, ale także popem. Zapraszam serdecznie na koncert - mówił na antenie Dwójki pianista Marcin Wasilewski. W najbliższy piątek 16 lipca Marcin Wasilewski Trio na koncercie w Studiu S-3 zaprezentuje muzykę z albumu wydanego w 2005 roku.
Zobacz więcej na temat:  Jazz marcin wasilewski Dwójka Roch Siciński