Polskie Radio
Section05
Jazz

Z salonów na listy przebojów. Jak twórczość Chopina przenikała do muzyki popularnej?

Spójrzmy na dorobek naszego kompozytora z innej perspektywy. Kiedy Chopin stał się nie tylko kompozytorem narodowym, lecz także powszechnym dobrem popkultury? Jakimi to szło drogami, trybami, transkrypcjami? Jak doszło do tego, że jego kompozycje stały się dobrem powszechnym? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska Fryderyk Chopin MUZYKA muzyka hp Pop Jazz muzyka klasyczna konkurs chopinowski 2020 konkurs chopinowski

Mateusz Pałka: chcemy tą muzyką zabrać słuchaczy w podróż

"Przyświecała nam idea, by stworzyć coś o określonej tonalności, z silnym nastawieniem na melodykę, z charakterystyczną harmonią i czynnie zaawansowanym pulsem" - tak pianista Mateusz Pałka mówił o wyjątkowym muzycznym projekcie tria Heart Beats, stworzonym z myślą o koncercie w cyklu Jazz.PL, który usłyszymy już w piątek 8 października o godz. 18.00.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Andrzej Zieliński muzyka współczesna

EABS w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

- Powracamy do pokazywania aktualnej sceny jazzowej w naszym kraju. Sceny bogatej i różnorodnej. Za jej dynamikę odpowiada przede wszystkim młoda generacja artystów otwartych na inne gatunki muzyczne, wprowadzających świeżość do polskiego jazzu. Czołowi przedstawiciele młodego pokolenia to formacja EABS, która przed państwem się zaprezentuje - tak Roch Siciński zapowiadał zespół, który w Międzynarodowym Dniu Muzyki (1.10) pojawił się na scenie w cyklu Jazz.PL. Zapraszamy do obejrzenia wideo z koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka