X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wieczór z Komedą. W 50. rocznicę śmierci pianisty i kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 17:30
Krzysztof Komeda zmarł 23 kwietnia 1969 roku. W audycji wysłuchaliśmy najsłynniejszych utworów jednego z największych polskich artystów.
Fragment plakatu VII Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy, który odbył się w Warszawie w dniach 29-30 kwietnia 2015 roku
Fragment plakatu VII Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy, który odbył się w Warszawie w dniach 29-30 kwietnia 2015 rokuFoto: mat. prasowe

Program:

Nagrania z festiwali w Sopocie w 1956 i 1957 roku (Sekstet Krzysztofa Komedy), nagrania z festiwalu Jazz Jamboree w latach 1961-1967 (Trio, Kwartet i Kwintet Krzysztofa Komedy), muzyka filmowa - "Nóż w wodzie" w reż. Romana Polańskiego, Komeda i poezja, Komeda i balet, płyta Astigmatic (szczytowe osiągnięcie Krzysztofa Komedy na polu muzyki jazzowej: a) Astigmatic; b) Svantetic; c) Kattorna), ostatnie obszerne dzieło jazzowe Komedy: Nightime, Daytime Requiem - pamięci Johna Coltrane' a, muzyka filmowa - "Rosemary' s Baby " w reż. Romana Polańskiego (oryginał i opracowania), spuścizna Komedy: Stańko, Ptaszyn Wróblewski, Możdżer, EABS, Jaskułke i inni.

Krzysztofowi Komedzie poświęcony były także wtorkowe (23.04) "Rozmowy po zmroku".

***

Tytuł audycji: Filharmonii Dwójki 

Prowadzili: Tomasz Szachowski i Przemysław Psikuta

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 19.00

pg

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Komeda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Komeda byłby dziś wielkim hollywoodzkim kompozytorem"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 13:00
- W jednym z wywiadów opowiadał, że czuje film. Zdążył skomponować muzykę do 61 obrazów - mówiła w Dwójce Magdalena Grzebałkowska, autorka książki "Komeda. Osobiste życie jazzu".
rozwiń zwiń