Urszula Dudziak: Komeda był człowiekiem o złotym sercu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 12:10
- Myślę, że to dzięki niemu jestem w miejscu, do którego w moim życiu dotarłam i dzięki niemu jestem szczęśliwa, czuję się spełniona. Kiedy śpiewałam z Krzysiem w Hybrydach, byłam w nim dziko zakochana, bo on był cudownie dobrym człowiekiem o złotym sercu – mówiła w Dwójce znana wokalistka.
Audio
  • Z Urszulą Dudziak o Krzysztofie Komedzie (Poranek Dwójki)
Urszula Dudziak
Urszula DudziakFoto: PR2

Z Urszulą Dudziak rozmawialiśmy w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy, pianisty i kompozytora, legendy polskiego jazzu.

Wieczór z Komedą w Dwójce >>>

- Byliśmy w Skandynawii, gdy dotarła do nas wiadomość o śmierci Krzysia. Bardzo nas poruszyła, mimo że odchodził długi czas i znaliśmy wiele szczegółów tego dramatu. To była ogromna strata, czuliśmy wielki żal i smutek - opowiadała artystka.

Jak Urszula Dudziak zapamiętała Krzysztofa Komedę? Czym najbardziej zapisał się w jej wspomnieniach? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Gość: Urszula Dudziak (wokalistka)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

mko/pg

Czytaj także

Urszula Dudziak: jestem góralką z krwi i kości

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 18:00
- Jestem uparta jak górska koza, ale choć z gór pochodzę, kocham miasto. Trzydzieści lat mieszkałam w Nowym Jorku, często bywam w Warszawie, buduję dom pod Siedlcami. Nie wiem tylko, jak długo będę tam mieszkać – mówiła w Dwójce światowej sławy wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Tłuczkiewicz: jazz wygrał wyścig z big beatem

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 12:00
- Powojenna rewolucja edukacyjna przyniosła dodatkowy efekt. Było nim powstanie nowej warstwy społecznej, czyli studentów. Siłą swojej ambicji wytworzyli oni alternatywne państwo z własnymi teatrami, kabaretami i klubami. Przyłączyłem się do nich za sprawą zainteresowania jazzem - mówił w Dwójce wybitny dziennikarz i krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hania Rani: moja muzyka rodzi się z improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 14:14
- Nie jestem pianistką jazzową, ale jeśli jazz rozumieć jako wolność, to się pod tym podpisuję. Chociaż moje kompozycje brzmią jak utwory o prostej, logicznej strukturze, to jednak wychodzą z improwizacji. Do motywów, które mi się spodobają dalsza część przychodzi szybko – mówiła w Dwójce kompozytorka.
rozwiń zwiń