X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Miasta walczące

Section06
Section07
O audycji

Walczącym miastom – okupowanym, palonym, terroryzowanym, podzielonym i zwycięskim – przyglądamy się w nowym cyklu radiowej Dwójki i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Cztery miasta – Warszawa, Paryż, Berlin i Nowy Jork – to metropolie, które w różny sposób doświadczyły przemocy wojny, widma zagłady, terroru symbolicznego i traumy. Historie heroicznej walki Warszawy w 1944 roku, zwycięskiej bitwy o Paryż, podzielonego po wojnie Berlina i zaatakowanego w 2001 roku Nowego Jorku odsłaniają ducha każdego z tych miast. Jak organizowali się ich mieszkańcy i w jaki sposób dziś opowiadają o tym, co ich spotkało?

W dyskusjach o walczących miastach biorą udział ich badacze,  świadkowie zdarzeń, pisarze, historycy i filozofowie – m.in. prof. Andrzej Leder, prof. Krzysztof Rutkowski, dr Paweł Ukielski, Sylwia Chutnik i Aleksandra Richie.