Katowice Kultura Natura. "To będzie muzyczne święto Ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 11:10
- Co roku nadajemy naszemu festiwalowi motyw przewodni. W tym roku stawiamy na Ziemię, której wielowymiarowość będziemy ukazywać w różnych utworach – podkreśliła Joanna Wnuk-Nazarowa, opowiadając o katowickim wydarzeniu, który rozpoczyna się w piątek 12 maja.
Audio
  • Joanna Wnuk-Nazarowa o festiwalu "Katowice Kultura Natura" (Poranek Dwójki)

- Mogłoby się wydawać, że na inaugurację festiwalu wybierzemy słynną "Pieśń o ziemi" Gustava Mahlera. Nam jednak zależało, aby zaprezentować utwory Arnolda Schoenberga. Wśród nich znajdzie się "Drabina Jakubowa", która do tej pory nie była wykonywana w całości w Polsce. To szalenie ciekawy utwór, który austriacki kompozytor pisał przez całe życie – dodała dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

W nagraniu audycji posłuchamy również o Budapest Festival Orchestra pod dyr. Ivana Fischera oraz o innych festiwalowych gwiazdach, a także dowiemy się więcej na temat tajemniczej instalacji, w której weźmie udział... Agata Zubel.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Joanna Wnuk-Nazarowa

Data emisji: 12.05.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jako tenor lubię myśleć o barytonie, jak o słudze"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 14:04
- Tym razem George ma okazję naprawdę nim zostać. Bardzo mi się to podoba - śmiał się w Dwójce Erik Barry. Śpiewak razem Georgem Mosleyem wystąpił w operze "Djamileh" na Festiwalu Beethovenowskim.
rozwiń zwiń