Polskie Radio
Section05
Hanna Szczęśniak

Nowa odsłona audycji "Źródełko" - teraz także w formie podcastów!

Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom zapraszają na nową odsłonę niedzielnej audycji "Źródełko". W ramach współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi audycja dostępna jest teraz również w formie podcastów. Na podróż po świecie tradycji i muzyce korzeni zapraszają Hanna Szczęśniak i Piotr Dorosz oraz nowi współprowadzący: Heniek Małolepszy i Przemysław Łozowski. Premierowe odcinki w każdą niedzielę o godz. 11.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  dzieci folk folklor Hanna Szczęśniak kultura ludowa Piotr Dorosz

Kto włada chmurami i czy koza potrafi śpiewać?

 W „Źródełku” mówiliśmy dziś dużo o śpiewie. Dowiedzieliśmy się czy można brzydko śpiewać? Poznaliśmy odpowiedź na pytanie, dlaczego nie każda koza robi „mee”, sprawdziliśmy czy grając na dudach, można też śpiewać. I co zrobić, kiedy zapomni się tekstu? Ach! Spotkaliśmy też pewną niezwykłą istotę – Płanetnika Nimbusa. Chcecie wiedzieć, kim jest? Posłuchajcie audycji!
Zobacz więcej na temat:  dzieci folk folklor Hanna Szczęśniak kultura ludowa

Piosenki na lepszy humor

Muzyka ludowa kojarzy nam się z melodiami wesołymi, zabawnymi, tanecznymi i dowcipnymi. Ale tradycyjne melodie towarzyszyły ludziom również w chwilach pełnych skupienia i zamyślenia. Taki poważny czas może być związany z przemianami w świecie przyrody albo ze świętami, mającymi zaznaczyć ważny moment w opowieści, którą ludzie tłumaczą sobie świat…
Zobacz więcej na temat:  folklor folk dzieci Hanna Szczęśniak kultura ludowa tradycja muzyka ludowa