X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Album z triami smyczkowymi Karola Józefa Lipińskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 15:08
Od poniedziałku (22.10) naszą "Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest najnowsze wydawnictwo firmy Naxos.
Album, który można zdobyć w audycji Poranek Dwójki
Album, który można zdobyć w audycji "Poranek Dwójki"Foto: materiały prasowe

To jedna z najwybitniejszych postaci sceny muzycznej XIX-wiecznej Europy. Wzrastał na dworze Potockich w Radzyniu Podlaskim, potem przez 40 lat działal we Lwowie (gdzie był m.in. koncertmistrzem teatru niemieckiego i dyrektorem miejscowej orkiestry). W roku 1814 wyjechał do Wiednia i to właśnie wtedy rozpoczyna się jego wielka kariera skrzypka wirtuoza. Koncertował wspólnie z Niccolo Paganinim i Marią Szymanowską, współpracował z Wagnerem, przyjaźnił się z Robertem Schumannem. Był koncertmistrzem najpierw orkiestry lipskiego Gewandhausu, potem kapeli króla saskiego w Dreźnie. Promował młodych skrzypków, wśród których znalazł się m.in. Henryk Wieniawski.

Płyta firmy Naxos zawiera dwa tria smyczkowe Karola Lipińskiego, g-moll op.8 i A-dur op.12, które w przeciwieństwie do popularnych w tamtych czasach triów fortepianowych, nie zawierają w obsadzie instrumenty harnonicznego, demonstrując nadzwyczajny kunszt instrumentacyjny kompozytora. W partiach skrzypiec występują Voytek Proniewicz i Adam Roszkowski, w partii wiolonczeli Jan Roszkowski.

Płyta do wygrania w "Poranku Dwójki" codziennie o 7.30!

Aby zdobyć albumy, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak