Rytm, improwizacja i latynoamerykańskie korzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 14:31
Od poniedziałku (19.08) "Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" będzie najnowszy, sensacyjny album pianisty Chicka Corei i jego zespołu Spanish Heart Band, zatytułowany "Antidote".
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. promocyjne

Tytuł wieloznaczny – może być rozumiany jako remedium na zaawansowany wiek 78-letniego artysty, albo odpowiedź na komplikacje stylistyczne współczesnej sceny jazzu. Przekaz Corei jest jasny i czytelny – rytm, improwizacja i korzenie latynoamerykańskie, które od zawsze manifestował, także w swoich sztandarowych kompozycjach. Grupa Spanish Heart Band składa się z muzyków pochodzących z Kuby, Wenezueli, Hiszpanii i USA, wśród nich basista Carlitos del Puerto, trębacz Michael Rodriguez i perkusista Marcus Gilmore. W repertuarze m.in. utwory z płyt „My Spanish Heart” i „Touchstone” oraz kompozycje całkiem nowe. W partiach wokalnych Ruben Blades, Maria Bianca oraz żona pianisty, która brała przed laty udział w nagraniach jego wcześniejszych płyt, Gayle Moran Corea. 

Album do wygrania w "Poranku Dwójki" od poniedziałku do piątku (19.08-23.08) o godz. 8.00.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.