X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kuyaviak goes funky". Kamień milowy jazzu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 16:33
Naszą "Płytą Tygodnia" będzie historyczny album zespołu Zbigniewa Namysłowskiego z 1975 roku. Zbigniew Namysłowski dokładnie w poniedziałek 9 września kończy 80 lat!
Okładka płyty Kujaviak Goes Funky Zbigniewa Namysłowskiego
Okładka płyty "Kujaviak Goes Funky" Zbigniewa NamysłowskiegoFoto: mat. promocyjne

Karierę rozpoczynał już na drugim festiwalu jazzowym w Sopocie w 1957 roku grając na.. wiolonczeli! Potem terminował w zespołach dixielandowych, swingowych, modernistycznych, grając przede wszystkim na saksofonie altowym, puzonie i flecie, wreszcie stworzył szereg własnych formacji. M.in słynny kwartet z Włodzimierzem Gulgowskim, potem z Adamem Makowiczem na fortepianie, w latach 70-tych prowadził kwintet z Tomaszem Szukalskim na saksofonach i Wojciechem Karolakiem na fortepianie , później m.in Air Condition, The Q i szereg innych świetnych zespołów.  Jest autorem wielu wybitnych kompozycji jazzowych i piosenek, niekwestionowanym autorytetem wśród jazzowej młodzieży.

Płyta "Kuyaviak goes funky", należąca do kanonu serii "Polish Jazz", została wydana ponownie przez Warner Music Poland z materiałów archiwalnych Polskich Nagrań. Do wygrania codziennie w "Poranku Dwójki" od poniedziałku do piątku (9.09-13.09) po godz. 8.00.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak