Znakomite dzieła Ignacego Jana Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 10:00
Od poniedziałku (26.07) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest zestaw dwóch albumów z dziełami Ignacego Jana Paderewskiego. 
Okładka płyty DVD Manru
Okładka płyty DVD "Manru"Foto: materiały prom./NIFC

Pierwszy, w wersji DVD, to zapis ostatniej inscenizacji opery "Manru", zrealizowanej w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w 2018 roku. Całość w reżyserii i inscenizacji Marka Weissa, w wykonaniu solistów a także Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Chóru Dziecięcego ARTOS, pod dyrekcją Grzegorza Nowaka. W głównych partiach Peter Berger (Manru), Ewa Tracz (Ulana) i Mikołaj Zalasiński (Uruk).

Drugi album to utwory fortepianowe Paderewskiego w wykonaniu - zamiennie - trzech wybitnych pianistów: Kevina Kennera, Nelsona Goernera i Dang Thai Sona.

Albumy, wydane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, do wygrania codziennie od poniedziałku do soboty w "Poranku Dwójki" kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS pod numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.