Miriam Feuersinger i trzy kantaty Bacha

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2022 10:35
Od poniedziałku (16.05) Płytą Tygodnia w audycji "Poranek Dwójki" jest najnowszy krążek austriackiej sopranistki Miriam Feuersinger z trzema kantatami Jana Sebastiana Bacha.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. promocyjne

Absolwentka Akademii Muzycznej w Bazylei, specjalizuje się w interpretacjach muzyki dawnej, głównie kościelnej, obejmującej okres od baroku do romantyzmu, jednak ze szczególnym uwzględnieniem bachowskich kantat.

Współpracowała z tak wybitnymi liderami jak m.in Sigiswald Kuijken, Ton Koopman czy Vaclav Luks i zespołami, jak Freiburger Barockorchester, L' arpa festante, L' Orfeo Barockorchester czy Capricornus Consort Basel. I własnie ta ostatnia z wymienionych orkiestr towarzyszy śpiewaczce na najnowszej płycie, która zawiera trzy kantaty Bacha: nr 51 "Jauchzet Gott in allen Landen!", nr 82 "Ich habe genug" i nr 84 "Ich bin vergnügt mit meinem Glücke". 

Album do wygrania codziennie - od poniedziałku do soboty (16-21.05) - w "Poranku Dwójki" kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS pod numer: 71211, z wpisanymi w treści: hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.