Miłość z Księżyca, czyli "Trzecia strefa". Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 20:00
W utworze Dariusza Rzontkowskiego czasoprzestrzeń zostaje zaburzona i jego bohater wyrusza w wędrówkę w poszukiwaniu idealnej miłości.
Audio
  • Słuchowisko "Trzecia strefa" (Wieczór ze słuchowiskiem/Dwójka)
Marcin Dorociński
Marcin DorocińskiFoto: Krzysztof Sielicki/PR

Marcin (w tej roli Marcin Dorociński) z pomocą tajemniczego Doktora X (Łukasz Lewandowski) przenosi się w przyszłość, by na Księżycu spotkać miłość swojego życia, Agatę (Agnieszka Suchora). Ale niech nie zwiedzie nas ta na pozór absurdalna fabuła, bowiem jest to również podróż w głąb siebie.

Tę eksperymentalną, futurystyczną opowieść o poszukiwaniu idealnej miłości, ale i o samotności oraz odchodzeniu reżyseruje Wawrzyniec Kostrzewski: "W niektórych autorach fascynuje mnie to, że potrafią o bardzo głębokich, często tragicznych sprawach pisać w sposób lekki, w sposób wykraczający poza szablonowe pokazywanie konkretnych zjawisk, mówić o emocjach i uczuciach nielirycznie, niedosłownie. I tak jest w przypadku Dariusza Rzontkowskiego, który w przysłowiowe sreberka zawija te dobra, które chce pokazać i robi to niezwykle oryginalnie, dlatego porusza moją wyobraźnię w sposób szczególny. Jeżeli wejdziemy trochę głębiej, pod tę zewnętrzną, mocno abstrakcyjną warstwę, to spotykamy opowieść o porażającej samotności, potrzebie ciepła, uczucia, miłości, ale i upadku świata wartości, o społeczeństwie, które traci jakąś naiwność, prostotę i dziecięcą niewinność".

Dariusz Rzontkowski "Trzecia strefa", reż. Wawrzyniec Kostrzewski, muzyka Piotr Łabonarski, real. akust. Maciej Kubera, wyd. Małgorzata Szymankiewicz


Obsada: Marcin Dorociński (Marcin), Agnieszka Suchora (Agata, Mama, Sztuczna Inteligencja, Głos Agaty), Łukasz Lewandowski (Doktor X), Paweł Tucholski (Swibil/ Hipnagog Egigwa), Robert Majewski (Pracownik Obsługi Kosmodromu), Olga Sarzyńska (Kosmita/ Brama/ Łajka/ Hipnagog Agpa), Przemysław Wyszyński (Komandor/ Robot/ Hibernator/ Radio)

(premiera: luty 2019)

***

Tytuł audycji: Wieczór ze słuchowiskiem 

Data emisji: 21.03.2020

Godzina emisji: 19.00

bch/mko

Zobacz więcej na temat: Marcin Dorociński słuchowisko