X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sidła". Czytamy kryminał Grażyny Bacewicz

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 14:21
W cyklu "Książka do słuchania" fragmenty powieści autorstwa wybitnej polskiej kompozytorki i skrzypaczki przedstawiła Anna Dereszowska.
Anna Dereszowska
Anna DereszowskaFoto: Piotr Piorun/PR

z ogniem gorodeckaja 1200.jpg
"Z ogniem - miłość Grażyny Bacewicz w przededniu wojny"

Grażyna Bacewicz, która najpierw swoją grą na skrzypcach, a następnie znakomitymi kompozycjami zapisała się w historii muzyki polskiej i światowej, w latach 60. podejmowała także próby pisarskie, które nie były jak dotąd publikowane.

Wśród tych zapisków odnalazła się powieść zatytułowana "Sidła" – kryminalna historia, której głównym bohaterem jest inspektor Decise, Francuz zatrudniony w szeregach amerykańskiej policji. Decise podejmuje się rozwikłania zagadkowego morderstwa młodej kobiety, która, jak się wydaje, nie miała żadnych wrogów. Szybko okazuje się jednak, że odpowiedzi na tę tajemniczą zbrodnie szukać należy w bolesnych wydarzeniach z czasów II wojny światowej, o których wszyscy bohaterowie "Sideł" pragnęli jak najszybciej zapomnieć.

Grażyna Bacewicz urodziła się 5 lutego 1909 roku, zmarła 17 stycznia 1969. W tym roku zbiegają się więc 110. rocznica urodzin oraz 50. rocznica śmierci znanej artystki.

Powieść ukazała się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Partnerem książki jest Program 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Książka do słuchania

Data emisji: 14.01-30.01.2019

Godzina emisji: 19.10

bch/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak