X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czarodziejska góra" w mistrzowskiej interpretacji Gustawa Holoubka

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 17:18
Z nastaniem letniej ramówki na "Książkę do słuchania" zapraszamy o 22.40.  Na początku wakacji, zgodnie z Państwa wyborem w plebiscycie "Urodziny z Mistrzami", prezentowaliśmy arcydzieło Tomasza Manna w interpretacji Gustawa Holoubka.
Gustaw Holoubek
Gustaw HoloubekFoto: PAP/Stefan Kraszewski

Słuchaczka, nagrodzona w konkursie towarzyszącym plebiscytowi, napisała w uzasadnieniu swojego wyboru tej powieści: "W wakacje tego roku nigdzie nie wyjadę, a będę bardzo daleko stąd i choć będą trwały tylko 2 miesiące, będzie mi się wydawało, że trwają 7 lat. [...] Czy to co robię, jak żyję, to jest "trwały pośpiech" czy "pośpieszne trwanie"? - będę się zastanawiała [...] gdy z radia samochodowego głos Holoubka będzie opowiadał o alpejskich łąkach i dwóch młodzieńcach spacerujących z przyspieszonym tętnem... a może wieczorem zamknę oczy na leżaku na swoim balkonie w bloku, a pod powiekami ukaże mi się taras kurortu Berghof? [...] Głos Holoubka skłania do zadumy i tuli do snu ... to będzie piękne lato w Davos". Mamy nadzieję, że dla Państwa również czas spędzony z Hansem Castorpem w szwajcarskim kurorcie w towarzystwie najróżniejszych oryginałów ludzkich będzie czasem przyjemnym, a zarazem, podobnie jak w okresie swego powstania niemal sto lat temu, skłoni do refleksji nad kondycją intelektualną i moralną Europy - tej sprzed stu lat i tej współczesnej.

Jedna z najsłynniejszych niemieckich powieści o dojrzewaniu, w przekładzie Józefa Kramsztyka i Władysława Tatarkiewicza, została nagrana dla Polskiego Radia przez Gustawa Holoubka w 1993 roku. Jego głos będzie nam towarzyszyć przez najbliższe cztery tygodnie.

***

Tytuł audycji: Książka do słuchania 

Data emisji: 17.06-12.08.2019

Godzina emisji: 22.40

Zobacz więcej na temat: Tomasz Mann
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak