Przedsionek Raju 2018

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 18:41
Dwójka zaprasza w dniach 26 lipca-12 sierpnia 2018 na 7. cykl koncertów, które odbędą się na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. prasowe

"Przedsionek Raju" to codzienne i niezbyt szybkie przemieszczanie się wzdłuż i wszerz Ziemi Lubuskiej oraz Dolnego Śląska i Wielkopolski. Pozornie monotonne i męczące, a w rzeczywistości wyjątkowo inspirujące, jeśli tylko ktoś chce się tej inspiracji poddać. My chcemy i dlatego, coraz częściej zdarza się, że zamiast najszybszych tras wybieramy te nieco dłuższe i wolniejsze. Kilkanaście minut nas nie zbawi, a jadąc wolniej i spokojniej zobaczymy może coś, co nas zachwyci, a my w tym zachwycie będziemy trwać kilkadziesiąt sekund dłużej. Przez kilka tygodni nazbiera się kilka godzin czasu, który coś może nam wyjaśni i pozwoli, by Wam to w interesujący sposób przekazać.

W tym roku będziemy opowiadać przede wszystkim o muzyce Antonio Vivaldiego, który co prawda w tych stronach nigdy nie był, ale miał tutaj ambasadora w osobie swego ulubionego ucznia Johanna Georga Pisendla. Obok muzyki barokowej w programach koncertów pojawi się, jak zwykle muzyka średniowieczna i renesansowa.

Tegorocznymi podróżnikami będą orkiestra Green Kore, kierowana przez Joannę Boślak-Górniok, duńska skrzypaczka Jesenka Balic Zunic, polski lutnista mieszkający w Bazylei Michał Gondko, katalońska śpiewaczka Clara Brunet Vila oraz argentyński mistrz tanga i organetto Roger Helou.

Zapraszamy na kilkadziesiąt koncertów i rekomendujemy docieranie na nie bez jakiegokolwiek pośpiechu.

Cezary Zych/mat. prasowe/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak