X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie 2018

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 19:25
Festiwal Muzyka w Opactwie "Bach u Cystersów" jest corocznym cyklem koncertów w Opactwie oo. Cystersów w Wąchocku poświęconym twórczości lipskiego kantora Johanna Sebastiana Bacha. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-15 września 2018.
VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie 2018
VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie 2018Foto: mat. prom.

W poprzednich odsłonach Festiwalu kładziono szczególny nacisk na "spójność tematyczną" prezentowanego programu. Kolejne edycje poświęcone były wybranemu instrumentowi (wiolonczela, skrzypce, klawesyn, flet), solo lub w towarzystwie zespołu kameralnego. W zeszłorocznej odsłonie "Bach u Cystersów 2017" przedstawiono 5 koncertów z udziałem artystów o utrwalonej renomie, jak i młodych muzyków, laureatów konkursów pianistycznych (Georgijs Osokins) i skrzypcowych (Bomsori Kim i Seiji Okamoto). W Recitalu Nadzwyczajnym wystąpił światowej sławy wiolonczelista Misha Maisky. Koncerty Mishy Maiskiego, Bomsori Kim i Seiji Okamoto zostały zarejestrowane przez Telewizję Kielce i emitowane na antenie TVP Kielce oraz TVP Kultura.

Tegoroczny program jest bardziej zróżnicowany i obejmuje 3 koncerty prezentujące dzieła na wiolonczelę solo (J.S. Bacha) i z orkiestrą (C.P.E. Bacha i F.J. Haydna) z udziałem Andreia Ionity – laureata 1 nagrody Konkursu im. Czajkowskiego w 2015 roku oraz Orkiestry Kamerelnej Primuz pod dyrekcją Łukasza Błaszczyka. W koncerie 15 września - "Inspiracje Jazzowe" - zaplanowno odejść od "klasycznej" stylistyki wykonawczej, by ukazać bogactwo kolorystyki twórczości Bacha będącej od wieków niewyczerpanym źródłem inspiracji. Koncert poświęcony jest pamięci Tomasza Stańki, a wykonawcą jest Marcin Wasilewski Trio.

Organizatorem poprzednich odsłon Festiwalu była Fundacja Wspierania Kultury "Magna Res". Organizatorem tegorocznej i kolejnych edycji jest specjalnie powołane dla potrzeb Festiwalu Stowarzyszenie "Muzyka w Opactwie".

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie 2018 "Bach u Cystersów" 


Kościół Klasztorny Opactwa oo. Cystersów w Wąchocku
8 – 15 września 2018


Program:

Koncert I – sobota 8 września, godz. 20.00


JS Bach: Suity na wiolonczelę solo BWV 1008, 1009, 1012

Wykonawca:
Andrei Ioniță - wiolonczela

Koncert II – niedziela 9 września, godz. 20.00


CPE Bach: Koncert wiolonczelowy A-dur Wq172/ H.439
JS Bach: Suita orkiestrowa Nr. 3 D-dur BWV 1068
FJ Haydn: Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb:1

Wykonawcy:
Orkiestra Kameralna ‘Primuz’
Łukasz Błaszczyk – dyrygent
Andrei Ioniță – wiolonczela

Koncert III – sobota 15 września, godz. 20.00


JS Bach - Inspiracje jazzowe
Wykonawcy:
Marcin Wasilewski Trio

Koncert pamięci Tomasza Stańki

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak