X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

5. Festiwal Oper Barokowych Dramma per Musica w Małej Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:36
V Festiwal Oper Barokowych "Dramma per Musica" to jedno z najważniejszych wydarzeń operowych w Polsce, jedyne poświęcone w całości operze barokowej. Od 6 do 22 września będzie można zobaczyć w Warszawie sześć spektakli operowych, cztery koncerty kameralne i dwa oratoria, wszystko to w wykonaniu blisko 150 znakomitych polskich artystów, w tym jednej z najlepszych orkiestr barokowych w kraju – Royal Baroque Ensemble.
Plakat Festiwalu Opery Barokowej
Plakat Festiwalu Opery BarokowejFoto: Mat. prasowe

Tegoroczną premierą będzie "Aci, Galatea e Polifemo" Haendla. Reżyserująca to przedstawienie Bożena Bujnicka przeniesie starożytny mit o zakochanej nimfie i okrutnym cyklopie do przeciętnej współczesnej polskiej szkoły (14 i 15 września), pragnąc nawiązać do ważnych problemów dzisiejszej młodzieży. Zabrzmi też opera, od której zaczęła się historia Festiwalu – "Agrippina", pełna energii i intryg historia matki rzymskiego cesarza Nerona, ponownie w reżyserii Natalii Kozłowskiej, pod muzycznym kierownictwem Lilianny Stawarz i z Anną Radziejewską w roli tytułowej (6 i 7 sierpnia). Wreszcie na koniec trzeci haendlowski tytuł – wznowienie ubiegłorocznej "Alciny" w reżyserii Jacka Tyskiego i w niezmienionej obsadzie, a zatem z Olgą Pasiecznik w roli tytułowej, ze świetnymi tancerzami i multimedialną scenografią Sylwestra Łuczaka (20 i 21 września). Wszystkie spektakle tegorocznego Festiwalu odbędą się w specjalnie przystosowanych postindustrialnych wnętrzach Małej Warszawy, stanowiących architektoniczny kontrapunkt dla kunsztownej barokowej muzyki.

Na cztery koncerty kameralne będzie można przyjść do Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. 8 września zabrzmi "Muzyka dworu polskiego" – dzieła J.A. Hassego, D. Scarlattiego, T. Meruli, M. Scacchiego i F. Caccini w wykonaniu trzech młodych polskich zespołów muzyki dawnej. 11 września czeka nas pojedynek dwóch kontratenorów – Michała Sławeckiego i Rafała Tomkiewicza – w "Duello per voce e strumento", z łódzkim Altberg Ensemble w tle. Gwiazdą kolejnego z koncertów (13 września) będzie bas-baryton Artur Janda, zaś 22 września, na zakończenie Festiwalu, w koncercie "Jedwab i porcelana" wystąpią dwie zaprzyjaźnione z warszawskimi muzykami chińskie sopranistki – Liu Yang i Li Ge.

Wielkim wydarzeniem będą dwa wspaniałe oratoria, oba w eleganckim wnętrzu niedawno odnowionego kościoła luterańskiego Św. Trójcy. 10 września usłyszymy "Saula" Georga Friedricha Haendla w wykonaniu polsko-czeskiej formacji Baroque Collegium 1685 i międzynarodowego grona śpiewaków z Peterem Kooijem na czele. 19 września po raz pierwszy w Polsce zabrzmi "San Giovanni Battista" Alessandro Stradelli. Orkiestrą Gradus ad Parnassum pokieruje najwybitniejszy znawca twórczości tego kompozytora, włoski dyrygent Andrea de Carlo.

Jak co roku festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Marodowego oraz miasta stołecznego Warszawy, do których tym razem dołączyło Województwo Małopolskie, zaś wśród patronów medialnych znalazły się onet.pl, TVP Kultura, radiowa Dwójka, Radio dla Ciebie, ams, Portal Warszawski.

Więcej szczegółów na temat programu Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.drammapermusica.pl. Bilety na spektakle i koncerty (na oratorium "San Giovanni Battista" wstęp wolny) można już kupić w serwisie bilety24.pl. Warto się spieszyć!

Materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak