X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płyta "Openings of the (eye)"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 14:22
"Openings of the (eye)" to nowy album Hashtag Ensemble z muzyką Lucii Dlugoszewski.
okładka płyty
okładka płytyFoto: mat. prom.

Płyta zrealizowana pod opieką artystyczną flecistki Ani Karpowicz, liderki Hashtag Ensemble, konkluduje zaangażowanie kooperatywy w odkrywanie muzyki Lucii Dlugoszewski, polsko-amerykańskiej kompozytorki XX wieku związanej z Nowym Jorkiem i awangardową grupą taneczną Erica Hawkinsa.

Hashtag Ensemble dokonał polskiej premiery tytułowego „Openings...” podczas festiwalu Sacrum Profanum w październiku 2019 roku, umieszczając kameralistykę Dlugoszewski w kontekście twórczości innego kompozytora szkoły nowojorskiej - Mortona Feldmana. Krakowskie Biuro Festiwalowe jako organizator wydarzenia, z kuratorem Krzysztofem Pietraszewskim, czynnie wspierało współpracę Hashtag Ensemble z Biblioteką Kongresu, która ma w dyspozycji partytury Lucii Dlugoszewski.

Mimo iż na płycie zarejestrowano utwory napisane do choreografii Hawkinsa, kameralistyka Dlugoszewski to znakomite, autonomiczne utwory („Lords of Persia” wykonane pod batutą Lilianny Krych), dobrze obrazujące poszukiwania kompozytorów awangardowych drugiej połowy XX wieku.

„Są rzadkie przypadki, gdy dwoje ludzi robi dla siebie niewyobrażalne rzeczy, a mimo to żadne z nich nie traci swojej wolności” - pisał Hawkins w jednym ze swoich esejów. Zdanie to świetnie podsumowuje jego współpracę z Lucią Dlugoszewski, a także rodzaj współpracy, jaki kompozytorka projektuje dla wykonawców swoich utworów.

Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Bołt Records.
Producentami są Fundacja „Sfera Harmonii” oraz Polskie Radio S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak