"Artificial Stupidity". Premiera nowego albumu oktetu Emila Miszka już 15 marca!

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 12:40
Emil Miszk, trębacz jazzowy młodego pokolenia, laureat Fryderyka 2019 w kategorii jazzowy debiut roku wraca z drugim albumem sygnowanym nazwą Emil Miszk and The Sonic Syndicate. Na "Artificial Stupidity" znalazło się sześć autorskich utworów, które swoją finezją, ale też lekkością, zauroczą zarówno miłośników jazzu, jak i tych, w których dopiero rodzi się uwielbienie do tego gatunku.
Plakat promujący płytę
Plakat promujący płytęFoto: Mat. promocyjne

Emil Miszk and The Sonic Syndicate tworzą barwne osobowości młodego polskiego jazzu. Oprócz lidera są to: Kuba Więcek (saksofon altowy), Piotr Chęcki (saksofon tenorowy), Paweł Niewiadomski (puzon), Michał Zienkowski (gitara), Szymon Burnos (fortepian), Konrad Żołnierek (kontrabas, gitara basowa), Sławek Koryzno (perkusja). Album został nagrany w kultowym studiu Polskiego Radia S4 w grudniu ubiegłego roku. Album promuje singiel "Pranky", a także klip, z którego można wywnioskować, jaki klimat będzie miał cały album… choć słuchacze na pewno mogą nastawić się na zaskoczenie, jak to u Miszka bywa (czego przykładem jest choćby ostatni album "Termomix" zespołu Algorhythm).

Album "Artificial Stupidity" do sprzedaży trafi 16 marca. Płytę, zarówno w wersji CD jak i winylowej, można kupić na stronie wytwórni Alpaka Records (www.alpakarecords.pl), której Emil Miszk jest współtwórcą.

***

Mat. prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak