"Czarodziejski flet" uczci 110 lat działalności Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:50
Od wystawienia „Czarodziejskiego fletu” rozpoczęła się 110 lat temu historia Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. 5 września 2020 roku uroczystym koncertowym wykonaniem arcydzieła Mozarta chcemy uczcić ten jubileusz i przypomnieć wspaniały dorobek poznańskiej opery.
Plakat
PlakatFoto: mat. promocyjne

Orkiestrę i chór Teatru poprowadzi dyrektor artystyczny maestro Gabriel Chmura. Wśród solistów znajdą się tak uznani śpiewacy jak Aleksandra Olczyk, która swoją interpretacją wymagającej partii Królowej Nocy zachwyciła już publiczność berlińskiej Komische Oper i Teatro Real w Madrycie. W roli Tamina usłyszymy Piotra Buszewskiego, finalistę prestiżowego konkursu Operalia i laureata Konkursu Moniuszkowskiego. W obsadzie także: Monika Mych-Nowicka, Jaromir Trafankowski, Barbara Gutaj-Monowid, Remigiusz Łukomski, Mateusz Zajdel.

Wierzymy w moc muzyki oraz w to, że opera otwiera i łączy. Przepiękne melodie i humanistyczne przesłanie „Czarodziejskiego fletu” mogą być źródłem nadziei w tym trudnym czasie. To wydarzenie będzie też okazją do podkreślenia wielkiego znaczenia kultury i sztuki, które dają oparcie i umacniają więzi międzyludzkie.

Na koncert zapraszamy do Auli Uniwersyteckiej, ponieważ w naszym gmachu od września rozpocznie się remont dużej sceny. Unowocześnione zostanie całe zaplecze techniczne, co umożliwi nam sprostanie wymogom współczesnej sztuki operowej i podnoszenie poziomu artystycznego.

Podczas remontu będziemy wystawiać spektakle i dawać koncerty w rozmaitych przestrzeniach w Poznaniu oraz poza jego granicami.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak