Romuald Twardowski "SONGS&SONNETS"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 14:05
Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS – Romuald Twardowski "SONGS&SONNETS".
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. promocyjne

- Śpiew, muzyka wokalna towarzyszyły mi od najwcześniejszych lat dzieciństwa - przyznaje urodzony 90 lat temu w Wilnie Romuald Twardowski. - Popularne melodie, pieśni nucone przez matkę, brzmienie chórów kościelnych - wszystko to pobudzało moją wyobraźnię.

A czym skorupka za młodu… Głos jest osią kompozycji Twardowskiego, które trafiły na album Pieśni i sonety, łączy utwory odległe w czasie i o różnym ciężarze emocjonalnym – od przepełnionych bólem Sonetów pożegnalnych (1970), poświęconych pamięci zmarłej nagle narzeczonej Twardowskiego, duńskiej kompozytorki Elizabeth Tramsen, przez formalnie złożony cykl pieśni Oblicze morza (1979), aż po cykl Znad Willi (1990), napisany do słów Heleny Massalskiej, ewokujący atmosferę dawnej Wileńszczyzny.

Pieśni i sonety Twardowskiego znakomicie wykonuje światowej sławy bas-baryton Tomasz Konieczny, przy akompaniamencie pianisty Lecha Napierały.

Recital promujący album SONGS & SONNETS w linii PORTRAITS od ANAKLASIS odbędzie się w całości online. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Zapraszamy 24 października o godz. 19:00. Nagranie będzie dostępne przez 24 godziny po koncercie.
link do transmisji: https://pwm.com.pl/pl/aktualnosci/szczegoly/3459847,koncert-promujacy-songs--sonnets-od-anaklasis-przeniesiony-do-interentu.html


Okładka płyty Okładka płyty

Mat. prasowe