Festiwal Prawykonań w NOSPR. Gwiazdorski zespół na finał festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 16:25
Dobiega końca 9. edycja Festiwalu Prawykonań w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Na finał - 26 listopada - wystąpi jeden z najważniejszych zespołów wykonujących nową muzykę - Klangforum Wien.
Plakat 9. Festiwalu Prawykonań
Plakat 9. Festiwalu PrawykonańFoto: materiały promocyjne

Będzie to pierwszy koncert zespołu w katowickiej sali koncertowej, a w programie znajdzie się prawykonanie kompozycji "PhonoPhantomatics" Cezarego Duchnowskiego na zespół instrumentalny i live electronics, inspirowanej twórczością Stanisława Lema. Zapraszamy więc na ten koncert nie tylko melomanów, ale również czytelników.

Usłyszymy również utwór "3x3" Agaty Zubel, nawiązujący - jak pisze sama autorka - do zagadnień chaosu, kontroli i zależności. Program koncertu dopełni utwór "Deserti" ("Pustynie") włoskiego kompozytora Aureliano Cattaneo, wprowadzający do festiwalu wypełnionego polską twórczością również kontekst międzynarodowy.

Przed koncertem, o godz. 18.00, zapraszamy do Strefy Ruchu na Festiwalu Prawykonań. To seria spotkań z kompozytorami prowadzonych przez dziennikarzy Ruchu Muzycznego, który (wraz z Polskim Wydawnictwem Muzycznym) jest partnerem festiwalu. W rozmowie wezmą udział kompozytorzy, których najnowsze dzieła usłyszymy tego wieczoru. Spotkanie odbędzie się we foyer NOSPR na II piętrze. Poprowadzi je Krzysztof Stefański.