REKLAMA

Alan Wykpisz Band prezentuje krążek "City Jungle"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2022 11:14
Alan Wykpisz Project jest to zespół założony po to, by przekazywać emocje ubierając je w muzykę. Życie muzyka to poniekąd życie w podróży od miasta do miasta, z kraju do kraju. Każda podróż ma różne fazy, jest czas na ekscytację, jest czas na zmęczenie, regenerację. Jest czas zawirowań i jest czas spokoju. O tej i innych podróżach chcemy opowiedzieć ze sceny, zabrać słuchaczy w drogę razem z nami w poszukiwaniu balansu.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. promocyjne

Alan Wykpisz - Bio

Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, improwizator, edukator.

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (studia licencjackie) oraz w Katowicach (studia magisterskie oraz doktoranckie). Laureat takich konkursów jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015.
Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja, Malezja czy Indie. Wraz z zespołem High Definition Quartet był nominowany do nagrody FRYDERYK 2014 (Płyta „Hopasa”) , a z Triem Mateusza Gawędy do FRYDERYKA 2016 za „Overnight Tales”, z zespołem Natalia Kordiak Quintet nominowany do nagrody FRYDERYK 2020 (Płyta „Bajka”) za najlepszy debiut fonograficzny. Koncertował z takimi artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Aga Zaryan, Adam Pierończyk, Grzegorz Karnas, Anna Gadt, High Definition Quartet, czy Michał Urbaniak. Jest liderem własnego zespołu „Alan Wykpisz Project”, współtworzy takie formacje jak Alan Wykpisz Project, Mateusz Gawęda Trio, Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, Paweł Kaczmarczyk Trio, Cracov Jazz Collective, Vehemence Quartet, Natalia Kordiak Quintet i inne.

Skład zespołu:

Alan Wykpisz – Kompozycje, Kontrabas, Gitara Basowa, Loops
Jakub Mizeracki – Gitara
Paweł Kaczmarczyk – Instrumenty Klawiszowe
Dawid Lach – Fender Rhodes
Maksymilian Olszewski – Perkusja
Tymoteusz Papior – Perkusja
Mr Krime – Turntablism on „City Jungle”

oraz:

Realizator Nagrań : Marcin „Manio” Papior
Miks oraz Master Nagrań: Adrian Kasprzyk
Okładka albumu oraz Projekt Graficzny : Aleksandra Simińska
(Nagrano w MarPart Studios w Świętochłowicach. Marzec 2021)
Label: Afro Vibe (Rzeszów)