II Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny dla uczniów szkół muzycznych I i II st. VIRTUOSO!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2024 16:10
Fundacja AULOS zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia VIRTUOSO!, który odbędzie się w Toruniu w dn. 15-30.04.2024 r. Tegoroczna edycja zaplanowana jest w formule online (polegającej na przesyłaniu nagrań).
Konkurs odbędzie się w Toruniu w dn. 15-30 kwietnia
Konkurs odbędzie się w Toruniu w dn. 15-30 kwietniaFoto: mat. pras.

Konkurs ma na celu m.in. popularyzację muzyki klasycznej, promowanie młodych artystów, stworzenie uczniom przestrzeni do prezentacji własnej osobowości artystycznej oraz podnoszenie poziomu nauczania. Adresowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Uczestnicy muszą nagrać dwa zróżnicowane utwory. Obowiązują różne grupy wiekowe. W konkursie można się zgłosić w maksymalnie dwóch spośród czterech dostępnych kategorii:

A – instrumenty smyczkowe (specjalności do wyboru: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas),

B – instrumenty dęte drewniane (specjalności do wyboru: flet, obój, klarnet, saksofon, fagot),

C – fortepian,

D – zespoły kameralne (do 7 osób, bez ograniczenia w zakresie instrumentarium).

Uczestnicy będą oceniani przez Jury powołane przez Organizatora Konkursu, w skład którego wejdą polscy i zagraniczni: wykładowcy uczelni muzycznych, instrumentaliści, dyrygenci. Jury wyłoni Laureatów w każdej kategorii, w poszczególnych grupach wiekowych. Dla Laureatów przewidziane są nagrody! Patronat nad Konkursem sprawuje Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, a Partnerami wydarzenia są: YAMAHA, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Polskie Radio, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC. Ponadto Konkurs wspierają: Księgarnia muzyczna Alenuty.pl, „Pawlikowscy” Sklep muzyczny/Pracownia lutnicza oraz Chopin University Press. Termin zgłoszeń upływa: 14.04.2024 r.

Szczegóły oraz regulamin dostępne są na stronie: www.aulos.org.pl lub pod adresem e-mail: virtuosokonkurs@gmail.com.