Festiwal Szczecin Classic 2024

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2024 16:07
Już 27 kwietnia wystartuje 6. edycja festiwalu Szczecin Classic. Tajemniczy, intuicyjny, inspirujący i emocjonujący. Największy na Pomorzu Zachodnim festiwal muzyki klasycznej SZCZECIN CLASSIC powraca pod hasłem "6 zmysł" i po raz kolejny porwie szczecinian, tym razem przekraczając granice zmysłów.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Niezdefiniowany, intuicyjny, inspirujący i emocjonujący. Szczecin Classic powraca pod hasłem „6 zmysł”. Wiosenny festiwal muzyki klasycznej już po raz szósty porwie szczecinian, tym razem przekraczając granice zmysłów.

W dniach 27 kwietnia - 3 maja zagramy na strunach wyobraźni podczas pięciu wyjątkowych koncertów. Różnorodne i nieoczywiste składy od duetów po wielką festiwalową orkiestrę, urozmaicony i zaskakujący program, pełen wielkich nazwisk, takich jak: Bach, Handel, Brahms, Vivaldi, Corelli, Dvorak, czy Strauss.

Podczas koncertów wystąpią znakomici artyści, liderzy czołowych europejskich orkiestr, tacy jak Vasko Vassilev, Daniel Stabrawa, Jakub Jakowicz, Emanuel Salvador, Andriy Viytovych, Konstantin Heidrich, a także wykonawcy młodzi, którzy szkolić będą się podczas nieziemskiego kursu Szczecin Classic Academy.

Szczecin gościć będzie nie tylko wyjątkowych artystów, ale także dzieła sztuki. Ponownie zawitają do nas bowiem skrzypce autorstwa Antonio Stradivariego, które zabrzmią podczas koncertu finałowego.

Wielki finał to wielkie nazwiska i wielkie dzieła. „Metamorfozy” wypełni muzyka nasycona emocjami, przypominając o potędze i pięknie sztuki, która pozwala uwolnić umysł.
Podczas festiwalu nie zabraknie wydarzeń towarzyszących w ramach „Maltówki”. Prywatne, intymne koncerty w ramach „Silent Piano”, bajkowa relaksacja dla dzieci, czy joga z klasyką na żywo, to tylko niektóre z przygotowanych propozycji.

Szczecin Classic "6 zmysł" dostarczy wyjątkowych przeżyć muzycznych, ale będzie również inspirować, edukować i pobudzać zmysły w sposób, który pozostanie w pamięci.
Przeżyjcie to z nami!

KALENDARIUM KONCERTÓW:
27 kwietnia „PERCEPCJA” –/ Studio S1, Radio Szczecin
29 kwietnia „SZÓSTY ZMYSŁ”- / Muzeum Narodowe, u. Staromłyńska 27
1 maja „SYNESTEZJA”/ „Dobre Studio”, Wawrzyniaka 7F
2 maja „ SYNERGIA” / Akademia Sztuki, Pałac Ziemstwa Polskiego
3 maja WIELKI FINAŁ „METAMORFOZY”/ Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Wydarzenia dodatkowe „MALTÓWKA:
27/28 kwietnia „SILENT PIANO"/ Szczecin
1 maja JOGA DLA ZMYSŁÓW/ Park Kasprowicza
2 maja „MUSIC UNDER THE MOON"/ Patio Posejdon
2 maja BAJKOWA RELAKSACJA DLA DZIECI / Technopark Pomerania

materiały pras./pg

reklama