"Tosca" pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2025 09:53
Już 28 czerwca 2026 roku na Placu Centralnym u stóp Pałacu Kultury i Nauki zabrzmi monumentalna muzyka Giacoma Pucciniego – zapraszamy na koncertowe wykonanie opery "Tosca" w absolutnie gwiazdorskiej obsadzie.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: materiały prom.

W roli tytułowej Toski wystąpi Sonya Yoncheva - jedna z najwybitniejszych sopranistek naszych czasów, występująca na najważniejszych scenach operowych świata m.in. Metropolitan Opera, La Scali, Royal Ballet and Opera House, ceniona za wyraziste interpretacje.

Jako Cavaradossi wystąpi Jonathan Tetelman – tenor, który w błyskawicznym tempie zdobył międzynarodowe uznanie i dziś uznawany jest za jedną z największych gwiazd swojego pokolenia, podbijając sceny od Nowego Jorku po Wiedeń i Berlin.

W roli barona Scarpii wystąpi George Gagnidze - jeden z czołowych barytonów dramatycznych świata, regularnie występujący na scenach Metropolitan Opera, La Scali i Opery Paryskiej, słynący z potężnych, hipnotyzujących kreacji.

Artystom towarzyszyć będzie znakomita orkiestra Sinfonia Varsovia, a całość poprowadzi Bassem Akiki – wybitny polsko-libański dyrygent, wielokrotnie nagradzany, związany z najważniejszymi orkiestrami i teatrami operowymi w Polsce i za granicą, który wkrótce zadebiutuje w londyńskiej Covent Garden.

Zapiszcie datę: 28.06.2026. Sprzedaż biletów rusza już wkrótce! Puccini, wielkie głosy i wyjątkowa przestrzeń Placu Centralnego stworzą wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci.

Organizator: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Patronat: Programu 2 i Polskie Radio

***

info. prasowa