Joshua Abrams & Natural Information Society w "Pardon, To Tu"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 12:08
02 września 2019 po raz pierwszy w "Pardon, To Tu" wystąpi chicagowski muzyk Joshua Abrams & Natural Information Society.
Plakat promujący
Plakat promującyFoto: Mat. prasowe

Od 2010 roku ten zespół przykuwa uwagę za sprawą jego wyjątkowej psychodelicznej, transowej, inspirowanej jazzem, minimalizmem i krautrockiem muzyki. Podstawą brzmienia jest guimbri – trzystrunowy instrument używany przez ludzi Gnawa z północnej Afryki, a drugim, niemniej istotnym elementem ich muzyki, jest harmonium, które tworzy dla ich kompozycji i improwizacji wyróżniające hipnotyczne tła. 

Poniedziałek, 02.09.2019 godz. 20:45 Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Joshua Abrams, basista i kompozytor, od lat 90. niezwykle aktywny na Chicagowskiej scenie muzycznej. Przez kilka lat był jednym z sesyjnych basistów podczas legendarnych niedzielnych jam session w klubie Velvet Lounge. Był współzałożycielem kolektywu Town and Country (Thrill Jockey/Box Media) i tworzy z Mataną Roberts i Chadem Taylorem trio Sticks and Stones (Thrill Jockey/482 Music). Wydał cztery płyty pod własnym nazwiskiem, dwie pod pseudonimem "Reminder" - wszystkie są połączeniem jazzu, folku, improwizacji, elektro-akustycznych kompozycji, nagrań terenowych i minimalizmu. Dla chicagowskiej wytwórni Delmark nagrał świetnie przyjęty przez krytykę album "Cipher" (Delmark), gdzie stoi na czele kwartetu z Guillermo Gregorio, Axelem Dornerem i Jeffem Parkerem w składzie. Współpracuje na stałe m.in z Nicole Mitchell, Jebem Bishopem i Hamidem Drakem.

Materiały promocyjne

Plakat promujący Plakat promujący