III Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 19:00
Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się ponad 130 śpiewaczek i śpiewaków z niemal całego świata. Finalnie, w przesłuchaniach pierwszego etapu zaprezentuje się 55 młodych artystów - 28 osób Polski, 8 z Ukrainy, 7 z Korei Południowej, 4 z Chin, oraz po jednym uczestniku z Chorwacji, Czech, Islandii, Izraela, Kanady, Litwy, Meksyku i Niderlandów.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. pras.

Poza tym do Konkursu zgłosili się obywatele Australii, Grecji, Indonezji, Macedonii i Singapuru. To wielki sukces organizatorów i twórców Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, którzy od lat konsekwentnie promują to duże lubelskie wydarzenie kulturalne w Polsce i za granicą.

Śpiewaczki i śpiewaków oceniać będzie międzynarodowe jury: Alex Fernandez, dyrektor ds. castingu Opera Nacional de Chile (Santiago de Chile) oraz Auditorio de Tenerife (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania); Andrea de Amici z mediolańskiej agencji InArt Management (Włochy); Moritz Reissenberger, dyrektor artystyczny Opery w Hamburgu (Niemcy); Izabela Kłosińska, dyrektor ds. castingu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej (Warszawa), Ewa Vesin, sopran, dyrektor artystyczny Konkursu i przewodnicząca jury; a także Maestro Tadeusz Kozłowski, jeden z najlepszych polskich dyrygentów operowych, który w przesłuchaniach finałowych (3 września) poprowadzi Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, muzycznie przygotowaną przez Szymona Morusa.

Przesłuchania I i II etapu (z fortepianem) są otwarte dla publiczności – uczestnicy wykonają zróżnicowany stylistycznie program składający z arii z operowych, m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, oraz pieśni lirycznej. Towarzyszyć im będą renomowani pianiści konkursowi: Justyna Skoczek (Wrocław/Kraków), Olga Tsymbaluk (Kraków), Mischa Kozłowski (Warszawa) i Marcin Kozieł (Wiedeń). W programie wydarzenia znajdują się również imprezy towarzyszące: warsztaty wokalne, lekcje pokazowe oraz interaktywny wykład o sztuce operowej, który będzie tłumaczony na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Tegoroczna edycja imprezy to już dziesiąte (!) wydarzenie pod marką Konkursu, która nieprzerwanie od 2017 roku organizuje – poza przesłuchaniami konkursowymi – warsztaty wokalne (Antonina Campi Opera Masterclass) i konferencje naukowe. Na wszystkie projekty zaprasza Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wraz ze Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa.

III edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

III Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Sala Operowa
30 sierpnia – 3 września 2022
Przesłuchania z fortepianem – I i II etap (sesje poranne i popołudniowe): 30 sierpnia – 1 września
Koncert finałowy z towarzyszeniem orkiestry: 3 września (sobota), godz. 18.00
Wstęp na przesłuchania I i II etapu jest bezpłatny. Bilety na finał do nabycia w kasie oraz na stronie CSK.

antonina.campi.spotkaniakultur.com
facebook.com/antoninacampicompetition
instagram.com/antoninacampi