Section05

Po herbacie

Section07
O audycji

Są pytania, których muzykom zadawać nie wypada. Jednym z nich jest pytanie o ulubiony utwór lub najważniejszego kompozytora. Takich więc nie zadajemy. Są pytania, których muzykom zadawać nie wypada. Jednym z nich jest pytanie o ulubiony utwór lub najważniejszego kompozytora. Takich więc nie zadajemy. 

Ale już o przełomową kompozycję w ich życiu, taką która stała się punktem zwrotnym w ich karierze lub zadecydowała o wyborze zawodowej drogi pytać warto. Bo czasem muzyka, która zmieniła wszystko daleka jest od estetycznych wyborów artystów, których ponoć dobrze znamy. Bywa tak, że ci, którzy zajmują się muzyką eksperymentalną, w głębi duszy kryją wielką miłość do Czajkowskiego, a specjaliści od muzyki dawnej potrafią godzinami słuchać Pendereckiego i o nim rozmawiać.
Tropieniem nieoczywistych inspiracji będziemy się zajmować w nowej audycji Po herbacie. Bohaterem każdego odcinka będzie jeden artysta (instrumentalista, dyrygent, kompozytor) i wraz z nim będziemy rozmawiać i słuchać tej jednej, wyjątkowej dla niego kompozycji. Nie zabraknie także innych nagrań zrealizowanych przez naszego gościa – niekoniecznie tych najlepiej znanych. A licząc na to, że sobotnie popołudnie (już po herbacie) jest najlepszych czasem na szczerą i niespieszną rozmowę, chcemy wciągnąć do niej także słuchaczy Dwójki. Będzie można do nas dzwonić i pisać, aby podzielić się swoimi muzycznymi „punktami zwrotnymi” albo zadawać naszemu gościowi pytanie.
Zapraszam w co drugą sobotę punktualnie o 17.00.

Agata Kwiecińska