X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Hortus musicus - hortus electronicus

Section06
Section07
O audycji

W istniejącej na antenie Dwójki od czerwca 1990 roku audycji prezentowane są utwory elektroakustyczne, na tradycyjne instrumenty z towarzyszeniem medium elektronicznego, a także należące do nurtu ars acustica, zrealizowane w kilku poprzednich dekadach oraz powstające obecnie w różnych krajach świata.

W programach audycji regularnie pojawia się dorobek Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Ważne miejsce zajmują utwory będące owocem konkursów, między innymi organizowanej w latach 1984-2007 Międzynarodowej Trybuny Muzyki Elektroakustycznej, historycznego już dziś, niezwykle prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Elektroakustycznej w Bourges oraz organizowanego od 2013 roku przez Grupę Ars Acustica EBU Konkursu Palma Ars Acustica.

Audycja jest także miejscem prezentacji innych utworów oferowanych przez radiofonie zrzeszone w EBU, przede wszystkim będących plonem EBU Art’s Birthday Party - Urodzin Sztuki organizowanych co roku 17 stycznia (od 2005 r.).