"Domówka z Dwójką" u Marcina Zdunika. Obejrzyj wideo

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:33
W cyklu "Domówka z Dwójką" zaprzyjaźnieni z Programem 2 Polskiego Radia artyści zapraszają słuchaczy do swoich domów, by w trudnych czasach izolacji dzielić się z nimi swoją muzyką. W kolejnej odsłonie można było posłuchać i zobaczyć Marcina Zdunika. Znakomity wiolonczelista, solista i kameralista grał 16 maja od godz. 19.00.
Marcin Zdunik
Marcin ZdunikFoto: PR2

Dębicz Zdunik - koncert Lutos- 7_ (1)1200.JPG
Marcin Zdunik o Domówce: "Obrazy z kwarantanny" na wiolonczelę solo

Koncert transmitowany był na antenie Dwójki oraz – w formie wideo – na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Piąty wieczór w ramach "Domówki z Dwójką" wypełnił program specjalnie przygotowany przez artystę – na co dzień wykonuje on muzykę od renesansu po dzieła najnowsze i taką też różnorodność zaproponował podczas sobotniego koncertu. Były więc utwory na wiolonczelę solo, wiolonczelowe aranżacje znanych utworów z repertuaru muzyki poważnej i… niespodzianka – kompozycja napisana przez Marcina Zdunika z myślą o tym recitalu.

[ZOBACZ TAKŻE] Domówka z Dwójką, czyli kameralne koncerty online >>>>

- Bardzo się cieszę, że mogę wystąpić w ramach "Domówki z Dwójką". To wielka radość znów grać dla Państwa! - mówił artysta. - Podoba mi się ogromnie idea "Domówki". Powołana do życia jako remedium na zawieszenie koncertów, w krótkim czasie zyskała renomę poważnego cyklu prezentującego występy na żywo. Zaproszenie do wykonania solowego recitalu w ramach "Domówki z Dwójką" zainspirowało mnie do zrealizowania kilku nowych pomysłów artystycznych. Przygotowałem nowe aranżacje i improwizacje, napisałem także nowy, solowy utwór, który zatytułowałem "Obrazki z kwarantanny". Obrazki, czyli różne postawy i emocje ludzkie, które w tej nowej rzeczywistości obserwujemy i poddajemy dyskusji, życie nie przestało być przecież fascynujące - dodał muzyk.

Koncert "Domówka z Dwójką" transmitowaliśmy w sobotę 16 maja o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.


A tak Marcin Zdunik zapraszał na swój koncert: