Section05

Polskie Gwiazdy Opery

Section07
O audycji

"Polskie Gwiazdy Opery" to cykl słowno-muzyczny, który prowadzi Piotr Nędzyński. Program jest emitowany w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 22.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

Zapraszam Państwa na regularne spotkania z najwybitniejszymi polskimi śpiewakami operowymi w każdy ostatni wtorek miesiąca na antenie Polskiego Radia w Programie 2. Niektórzy zrobili światową karierę, inni poświęcili swój czas przede wszystkim polskiej publiczności.

Nie wszyscy być może zdają sobie sprawę jak bogata jest historia polskiej wokalistyki i jak istotny wkład miała na ocenę rozwoju sztuki wokalnej w wymiarze światowym.

Mogę poczytać sobie za zaszczyt, że wszystkich (poza tymi oczywiście, którzy żyli i działali przed moim urodzeniem) znam bądź znałem osobiście, często pracowałem z nimi ( np. przez ponad dwadzieścia lat w moim telewizyjnym programie "Wokół Wielkiej Sceny"), a z niektórymi się przyjaźnię. Pozwolę sobie zatem obok komentarzy na temat ich sztuki wokalnej, subiektywnymi z natury rzeczy, ale mam nadzieję opartymi na rzetelnej wiedzy i doświadczeniu, na anegdoty i wspomnienia ze wspólnych przeżyć. Życzę Państwu pięknych wzruszeń.