Reportaż

Antoni Rokicki z główną nagrodą za debiut w konkursie Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 08:00
Wczoraj w krakowskim Teatrze Groteska rozdano Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Była to VII edycja konkursu organizowanego przez Dziennikarskie Koło Naukowe UP JPII, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Gościa Niedzielnego, SDP, RKN. Antoni Rokicki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymał główną nagrodę - Debiut publicystyczny roku za reportaż pt. "Rodzeństwo". W konkursie nagrodę w kategorii Reportaż po debiucie otrzymała też Beata Kwiatkowska z Czwórki.
Audio
  • „Rodzeństwo” – reportaż Antoniego Rokickiego.mp3

„Rodzeństwo” – reportaż Antoniego Rokickiego - główna nagroda za Debiut publicystyczny roku w konkursie dla Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.

W Dziemianach Kaszubskich mieszka wyjątkowe rodzeństwo: Marlena, Tomasz, Patryk i Bolesław. Mimo że wszyscy są dorośli, nadal mieszkają z rodzicami. Wszystko za sprawą choroby – rdzeniowego zaniku mięśni SMA.

Rdzeniowy zanik mięśni SMA sprawił, że poruszają się na wózkach inwalidzkich. Wymagają stałej opieki, także w nocy. Mimo choroby starają się żyć aktywnie: Marlena prowadzi bloga o makijażu, Tomasz założył firmę informatyczną, Bolesław pracuje w ośrodku kultury, a Patryk rozpoczął studia magisterskie w Trójmieście. Ich marzeniem jest zakup windy, która znacznie ułatwiałby im codzienne poruszanie się po dwupiętrowym domu. Koszt takiej inwestycji wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Caritas prowadzi na ten cel zbiórkę – wystarczy wejść na stronę: http://pomagam.caritas.pl/potrzebna-winda-dla-czworki-rodzenstwa-na-wozkach/. Czy uda im się spełnić to zwykłe, a zarazem wielkie marzenie?


Antoni Rokicki Antoni Rokicki

Beata Kwiatkowska i Antoni Rokicki Beata Kwiatkowska i Antoni Rokicki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak