X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Alicja Grembowicz, Ewelina Karpacz-Oboładze i Urszula Żółtowska-Tomaszewska wyróżnione przez SDP

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 18:33
Alicja Grembowicz za reportaż "Arystokrata" o Krzysztofie Kąkolewskim, Ewelina Karpacz-Oboładze za reportaż "Taśmociął" o Eugeniuszu Rudniku i Urszula Żółtowska-Tomaszewska za reportaż "Siostra Anioł" o Elżbietance kierującej hospicjum otrzymały wyróżnienia w 25. edycji konkursu „Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 2017”. Olga Mickiewicz otrzymała nominację za reportaż "Młodzi, aktywni, radykalni" a Magda Skawińska za reportaż "Poszła Karolinka...".
Audio
  • Arystokrata - reportaż Alicji Grembowicz.mp3
  • Taśmociął - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze
  • Siostra Anioł - reportaż Urszuli Żołtowskiej-Tomaszewskiej.mp3
  • Poszła Karolinka - reportaż Magdy Skawińskiej.mp3
  • Młodzi, aktywni, radykalni - reportaż Olgi Mickiewicz.mp3

"Arystokrata” – reportaż Alicji Grembowicz - wyróżnienie Nagrody im. Janusza Kurtyki w konkursie SDP za rok 2017

"Wańkowicz krzepi", "Co u pana słychać?" - wystarczy wymienić te dwa tytuły, by prawie każdy wiedział, o jakiego autora chodzi.

Krzysztof Kąkolewski, jeden z największych w dziejach polskiego reportażu, odszedł dwa lata temu. Był mistrzem dla wielu młodych reporterów, autorytetem i wzorem. Życie uważał za cud, a swój zawód za misję szczególnego znaczenia.


"Taśmociął” – reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze - wyróżnienie Nagrody im. Macieja Łukasiewicza w konkursie SDP za rok 2017

Sylwetka Eugeniusza Rudnika, kompozytora i reżysera dźwięku, pioniera muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.

"Siostra Anioł” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej - wyróżnienie Nagrody im. Stefana Żeromskiego w konkursie SDP za rok 2017

Siostra Anioł. Tak ludzie mówią o siostrze Piotrze, elżbietance prowadzącej Hospicjum w Złotowie. Córka rybaka z Helu, od dziecka nauczona ciężkiej pracy, postanowiła jako 16-letnia dziewczyna wstąpić do zakonu i pomagać chorym i najsłabszym. Szczególnie bliskie jej są dzieci bez rodziny, którym oddaje całe swoje serce. Jest piękna, dobra i wysportowana. Dzień zaczyna od przejażdżki kajakiem po jeziorze, ale pływała już po bardzo trudnych akwenach. To daje jej siłę. Ci, którzy mieli okazję ją poznać, mówią, że to prawdziwy anioł.

"Młodzi, aktywni, radykalni"  - reportaż Olgi Mickiewicz-Adamowicz - nominacja do Nagrody im. Stefana Żeromskiego SDP za rok 2017

Budzą skrajne emocje. Dla jednych to prawdziwi polscy patrioci. Dla drugich – niebezpieczni radykałowie sympatyzujący z faszyzmem. Polskie organizacje nacjonalistyczne rosną w siłę. Pochody i demonstracje przez nich organizowane często przyciągają tysiące uczestników.

Autorka, w ramach stypendium im. Jacka Stwory, przez ponad pół roku przyglądała się ich działalności. Starała się znaleźć odpowiedzi na pytania: kim są polscy nacjonaliści? Czy mimo różnic, nieufności i strachu spotkanie z nimi jest możliwe?


"Poszła Karolinka...” – reportaż Magdy Skawińskiej - nominacja do Nagrody im. Macieja Łukasiewicza w konkursie SDP za rok 2017

"Poszła Karolina do Gogolina" - tymi słowami rozpoczyna się znana piosenka. Czy mieszkańcy Gogolina wiedzą, po co Karolinka poszła i czy dotarła do Gogolina? Czy znają cały tekst piosenki? Jak ważna jest Karolinka dla miasta i jego mieszkańców?


Urszula Żółtowska-Tomaszewska, druga z prawej
Ewelina Karpacz-Oboładze, w środku

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak