Reportaż

Olga Mickiewicz i Ewa Michałowska nagrodzone w XX Ogólnopolskim Konkursie Radiowym "Strażacy ochotnicy - nie tylko gaszą"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 15:11
Olga Mickiewicz otrzymała III nagrodę konkursu, a Ewa Michałowska nagrodę specjalną MSWiA.
Audio

W Warszawie rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Radiowy "Strażacy Ochotnicy nie tylko gaszą", który już od 20 lat organizowany jest przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej wspólnie z Polskim Radiem. Celem konkursu jest pokazanie różnorodnej działalności 700-tysięcznej rzeszy strażaków ochotników.

Na 20 edycję tego wydarzenia nadesłano 41 audycji i reportaży 28 reporterów z 13 rozgłośni radiowych. 

Nagrodzone reportaże naszych koleżanek to:

"Strażak" - reportaż Olgi Mickiewicz
W podwarszawskiej miejscowości Bielawa działa ochotnicza straż pożarna. Trzy lata temu doszło tam do tragicznego wypadku. Niedawno zapadł kontrowersyjny wyrok. Zasłużony strażak prawdopodobnie będzie musiał iść do więzienia.

"Zwykli niezwykli" - reportaż Ewy Michałowskiej przy współpracy Wiesława Paszty
Do Ochotniczej Straży Pożarnej wstępują z różnych powodów. Najczęściej jest to tradycja rodzinna. Kiedy tylko usłyszą dźwięk syreny, bezzwłocznie biegną na ratunek. Nie zawsze jest to pożar...
Pomagają przy wypadkach samochodowych i w czasie klęsk żywiołowych, jak np. w czasie nawałnicy w okolicy Chojnic. Nierzadko narażają własne życie. Ludzie mówią, że zawsze można na nich liczyć.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak