Reportaż

"Spotkanie z Reportażem Radiowym" - Ewa Michałowska w Klubie Księgarza

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 15:01
Studio Reportażu i Dokumentu oraz Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny zapraszają na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu Ewy Michałowskiej pt. „Bardzo znana wieś, która nie istnieje” o radiowej powieści "W Jezioranach".
Audio
  • Spotkanie z Reportażem Radiowym - Ewa Michałowska.mp3
Irena Piłatowska i Ewa Michałowska w Klubie Księgarza
Irena Piłatowska i Ewa Michałowska w Klubie Księgarza Foto: Michał Urbański

Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska. Udział wezmą też twórcy związani z Jezioranami:
Katarzyna i Marek Ławrynowiczowie, Stanisław Brudny, Elżbieta Gaertner i Jan Warenycia.


Zagra i zaśpiewa - Kuba Blokesz

czwartek, 03.08.2017, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24

Ewa Michałowska

W radiu pracuje od 1991 roku. Autorka ponad 500 reportaży i audycji dokumentalnych. Absolwentka pedagogiki, potem – studiów podyplomowych na Wydziale Dziennikarstwa UW.
W grudniu 2000 została uhonorowana Złotym Mikrofonem - najwyższą nagrodą dla twórców radiowych.
W roku 2003 otrzymała odznakę Zasłużony Działacz Kultury. W następnym roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Laureatka wielu nagród i wyróżnień w krajowych konkursach reportażu radiowego, między innymi - czterokrotnie uzyskała I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu Radiowego „Polska i świat”
Jej reportaże reprezentowały Polskie Radio w prestiżowych konkursach międzynarodowych: ”Prix Futura 93”, „Prix Italia 95”, „Premios Ondas 97” i „Prix Europa 98’’.
Hobby – krótkofalarstwo i podróże (oczywiście z mikrofonem).

Reportaż pt. „Bardzo znana wieś, która nie istnieje”

Powieść radiowa „W Jezioranach” zaistniała na antenie PR I w 1960 roku. Akcja rozgrywa się w fikcyjnej wsi Jeziorany, niedaleko Puław. Jak dotąd wyemitowano ponad 2900 odcinków. Sondaże opinii wskazują wciąż rosnące zainteresowanie odbiorców. W czym tkwi fenomen tego słuchowiska ?


Kuba Blokesz - Pochodzi z Pszowa. Rocznik ’91. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara.
Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.
Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. W płycie biorą udział: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.
W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta i kompozytora dziesięciu utworów, nagrywał również gitary i śpiewał.
Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży, na lotnisku Muchowiec w Katowicach wystąpił w głównej roli musicalu „Jak Ogień”, opowiadającym historię proroka Eliasza.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak