X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Ziemie obiecane Wojciecha Kilara" - reportaż Anny Sekudewicz

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 09:08
Niedziela, 5 stycznia 2014, godz.21.14, Program 1. Swoisty „film bez obrazu" ukazujący fascynacje kompozytora kinem, jego współpracę i przyjaźnie z najwybitniejszymi polskimi reżyserami: Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Kazimierzem Kutzem.
Audio

Wszyscy oni biorą udział w audycji, która pokazuje także związki Wojciecha Kilara z kinem światowym i takimi twórcami jak Francis Ford Coppola, Jane Campion czy Roman Polański.

WOJCIECH KILAR - serwis specjalny >>>

Kilar skomponował muzykę do 150 polskich filmów i kilkunastu obrazów w Europie i świecie. Audycja opowiadając o 40-letniej pracy Wojciecha Kilara dla filmu, pokazuje jak to " podwójne życie" – bo Kilar czuje się przede wszystkim twórcą muzyki symfonicznej, wpływa na samego kompozytora, jego sposób widzenia otaczającej rzeczywistości, a przede wszystkim umożliwia mu realizację najskrytszych dziecięcych marzeń, powrót do krainy dzieciństwa w "poszukiwaniu straconego czasu".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wajda wspomina Wojciecha Kilara: był nieodłączną częścią polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 15:00
- Gdy się dowiedziałem o śmierci Wojciecha Kilara, pomyślałem: ale co z nami, którzy żyjemy. Jak to będzie bez Wojciecha Kilara, który był nieodłączną częścią polskiego kina? Zrobił muzykę do dziesiątek polskich filmów, po prostu był z nami - wspomina Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kilar nie żyje. Pogrzeb kompozytora 4 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 17:00
Wojciech Kilar zmarł w niedzielę nad ranem, po długiej walce z chorobą. Miał 81 lat. Uroczystości pogrzebowe kompozytora odbędą się 4 stycznia w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent o Wojciechu Kilarze: pozostanie nam jego wielka muzyka

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 20:31
Wojciech Kilar "zapisał przepiękny, zupełnie odrębny i niepowtarzalny rozdział w historii światowej kinematografii" - napisał Bronisław Komorowski we wspomnieniu o kompozytorze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kilar w archiwach Polskiego Radia. "Muzyka to był skok na głęboką wodę"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 16:00
"Myślę, że my wszyscy, którzy wybieramy ten zawód, nie mamy pojęcia jak potwornie jest on ryzykowny. Uświadamiam sobie, że w ogóle nie myślałem jakie będą z tego pieniądze, jak się utrzymam, w co się ubiorę, za co kupię jedzenie" - mówił Wojciech Kilar w swoje 70. urodziny.
rozwiń zwiń