Reportaż

„Synek” - reportaż Izabeli Woźniak i Romy Leszczyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 12:59
O sobie mówią „matki” – o nim „nasz Synek.” Różni ich wszystko – pochodzenie, kultura i kolor skóry. Jeszcze do niedawna wiedziały, że mieszka w Afryce i potrzebuje pomocy. Dziś mają świadomość, że dzięki nim może chodzić do szkoły i mieć marzenia.
Audio
  • Dawid - adopcyjny syn z Burundi (Reportaż/Trójka)

A wszystko zaczęło się od noworocznego postanowienia, żeby pomagać jakiemuś dziecku w Afryce… I tak nasze redakcyjne koleżanki – Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska wraz z przyjaciółkami, od kilku lat poprzez program „Adopcji serca” finansują edukacje 11-letniego dziś Dawida – chłopca z Burundi. To jedno z najbiedniejszych państw Czarnego Lądu. To tu w latach 80-tych ubiegłego wieku polskie zakonnice zorganizowały misje katolickie które przy wsparciu Ruchu „Maitri” pomagają w edukacji dzieci z tego kraju. Odbywa się to tak, że ktoś kto chce pomóc, włącza się w program „Adopcja serca” i finansuje np. kilkuletni pobyt dziecka w szkole. Dla Europejczyka to zaledwie kilkadziesiąt euro rocznie . Dla mieszkańców Burundi, to kwota niewyobrażalna.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Izabeli Woźniak i Romy Leszczyńskiej „Synek” w czwartek o 18.10 w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki.”

Zobacz więcej na temat: Burundi reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak