Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 03.03.2014

„Metropolitanka”- Grażyna Wielowieyska

Poniedziałek,3 marca, godzina 21.14, Program 1. Bliski już jest moment, gdy Stocznia Gdańska zniknie. Zmieni się w Młode Miasto z centrum handlowym i apartamentowcami. Zostanie tylko monumentalne Europejskie Centrum Solidarności. Dziewczyny działające w Stowarzyszeniu Arteria, nie mogły się z tym pogodzić. Tak powstał projekt „Metropolitanka”- spacerowe trasy po stoczni i audio przewodnik opisujący jej życie codzienne i historie kobiet w niej pracujących.
Metropolitanka- Grażyna Wielowieyska Fot. Arch.Metropolitanki

Bliski już jest moment, gdy Stocznia Gdańska zniknie. Zmieni się w Młode Miasto z centrum handlowym i apartamentowcami. Zostanie tylko monumentalne  Europejskie Centrum Solidarności z oficjalną wersją historycznych wydarzeń zamkniętą w szklanych gablotach. Czwórka dziewczyn, działających w Stowarzyszeniu Arteria, nie mogła się z tym pogodzić. Tak powstał projekt „Metropolitanka”- projekt stworzenia tras spacerowych po stoczni i audio przewodnika opisującego jej życie codzienne i historie kobiet w niej pracujących. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w stoczni pracowało ich ponad 5 tysięcy.
Autorki zebrały kilkadziesiąt wywiadów, przekopały archiwa. Dokumentowały wszystko czego nie spotkamy w podręcznikach. Od skarg na jadłospisy po gwałty, skrzętnie tuszowane, na pracownicach stoczni. W przewodniku można posłuchać języka, jakim posługują się pracownice stoczni, żartów, osobistych wspomnień.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe