X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Metropolitanka”- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 09:00
Poniedziałek,3 marca, godzina 21.14, Program 1. Bliski już jest moment, gdy Stocznia Gdańska zniknie. Zmieni się w Młode Miasto z centrum handlowym i apartamentowcami. Zostanie tylko monumentalne Europejskie Centrum Solidarności. Dziewczyny działające w Stowarzyszeniu Arteria, nie mogły się z tym pogodzić. Tak powstał projekt „Metropolitanka”- spacerowe trasy po stoczni i audio przewodnik opisujący jej życie codzienne i historie kobiet w niej pracujących.
Audio

Bliski już jest moment, gdy Stocznia Gdańska zniknie. Zmieni się w Młode Miasto z centrum handlowym i apartamentowcami. Zostanie tylko monumentalne  Europejskie Centrum Solidarności z oficjalną wersją historycznych wydarzeń zamkniętą w szklanych gablotach. Czwórka dziewczyn, działających w Stowarzyszeniu Arteria, nie mogła się z tym pogodzić. Tak powstał projekt „Metropolitanka”- projekt stworzenia tras spacerowych po stoczni i audio przewodnika opisującego jej życie codzienne i historie kobiet w niej pracujących. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w stoczni pracowało ich ponad 5 tysięcy.
Autorki zebrały kilkadziesiąt wywiadów, przekopały archiwa. Dokumentowały wszystko czego nie spotkamy w podręcznikach. Od skarg na jadłospisy po gwałty, skrzętnie tuszowane, na pracownicach stoczni. W przewodniku można posłuchać języka, jakim posługują się pracownice stoczni, żartów, osobistych wspomnień.

Zobacz więcej na temat: grazyna wielowieyska reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Alona – życie pomiędzy"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 15:51
Niedziela, 8 maja, godzina 18.10, Program 1. Historia młodej Ukrainki wychowanej w polskim domu dziecka, która chce pozostać w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobieta z głębi" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 11:12
Poniedziałek, 15 kwietnia, godzina 18.15, Program 3. W listopadzie zeszłego roku Elżbieta Benducka ustanowiła rekord Polski w nurkowaniu głębinowym kobiet. Zeszła pod wodę na głębokość 190 m.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyszłość przeszłości" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 08:15
Środa, 8 maja, godz. 21.14 Program 1. Poznali się na krakowskim Kazimierzu, ona nauczycielka historii, on - dziennikarz, który przyjechał napisać artykuł o Krakowie.
rozwiń zwiń