X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Proszę państwa, to nie miś...

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 08:35
W Polsce żyje około 100 niedźwiedzi brunatnych - większość w Bieszczadach. O tych drapieżnikach myślimy ze szczególną sympatią - dzieci bawią się pluszowymi miniaturami tego zwierzęcia, turyści koniecznie chcą niedźwiedzia spotkać i sfotografować, najczęściej mówi się o nim pieszczotliwie "miś".
Audio
Proszę państwa, to nie miś...
Foto: WWF Polska

Ale spotkanie z tym potężnym zwierzęciem nie musi należeć do najprzyjemniejszych. Wiedzą o tym niektórzy turyści, wiedzą też mieszkańcy Podkarpacia, którym zdarza się w różnych sytuacjach poznać jednego z 80 niedźwiedzi żyjących na tym terenie.

Fundacja WWF Polska od paru lat działa na rzecz ochrony niedźwiedzi. Wszystko po to, by te majestatyczne zwierzęta i ludzie mogli żyć, nie szkodząc sobie nawzajem i nie stanowiąc dla siebie zagrożenia. Fundacja prowadzi także wiele akcji informujących turystów i tubylców, co zrobić, gdy już spotkają to zwierzę na swojej drodze.

Jakie są polskie niedźwiedzie, jak się je chroni i co zrobić w razie bliskiego spotkania? O tym w reportażu Jakuba Tarki "Tropem niedźwiedzia" - wtorek, 15 lipca, godz. 18:15, radiowa Trójka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Nie strzelać!” – Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 08:00
Środa, 16 kwietnia, godzina 18.15, Program 3. Bocian to niezaprzeczalnie jeden z symboli Polski. W całej populacji co czwarty pochodzi właśnie z naszego kraju.
rozwiń zwiń