X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Czarny Anioł" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 14:00
Ewa Demarczyk to jedna z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych osobowości polskiej sceny muzycznej. Przez lata była związana z „Piwnicą pod Baranami”. To od Ewy Demarczyk zaczęła się w Polsce poezja śpiewana. Jej koncerty cieszyły się ogromną popularnością. Ceny biletów u koników miały trzydziestokrotne przebicie.
Audio

Ewa Demarczyk zaczęła śpiewać w studenckim kabarecie Akademii Medycznej "Cyrulik" w 1961 roku. Jej pierwszy publiczny występ przypadł na bal rymarzy. Impreza odbywała się w krakowskim Jacht Klubie. Jak Ewa Demarczyk trafiła do Piwnicy pod Baranami? Jak zaczęła się jej kariera? O tym jak to się wszystko zaczęło w audycji opowiadają koledzy Ewy Demarczyk z tamtych lat.

W audycji wykorzystano nagrania z archiwum Radia Opole i archiwum Polskiego Radia oraz nagrania zebrane w trakcie przygotowywania książki „Czarny Anioł, opowieść o Ewie Demarczyk” Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Demarczyk - głos i milczenie Czarnego Anioła

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 19:37
Charyzmatyczna, nagradzana, uwielbiana. Była wielkim odkryciem, wielkim spełnieniem i nagle zniknęła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hipnotyczna Ewa Demarczyk nie mrugała na koncertach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 04:19
- Ona urodziła się z niezwykłym temperamentem, który potem widać było na scenie. Dzięki temu mogła robić takie wrażenie na publiczności i władać nią - opowiada Ewelina Karpacz-Oboładze.
rozwiń zwiń