Reportaż

"Zabawa w historię" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 12:00
Dla Piotra Syposza przeprowadzka z Wrocławia do Kopańca w Górach Izerskich zapoczątkowała reakcję łańcuchową. To miejsce wyzwoliło w nim umiejętności, których się po sobie nie spodziewał, chociaż wypływały z jego zainteresowań.
Audio

Najpierw była muzyka etniczna, bo na studiach kulturoznawczych zrobił specjalizację muzykologiczną.  Stąd i później własnoręczne robienie średniowiecznych instrumentów muzycznych.  Stąd zespół muzyczny, grający średniowieczną muzykę, potem teatr. Ale już własne umiejętności budowlane i ciesielskie go zaskoczyły.  Choć może są po dziadku - cieśli?  I jeszcze rekonstrukcja średniowiecznej osady we wsi, czy średniowiecznej taberny. I to rzeźbienie słowiańskich bóstw i bożków… Tak, średniowiecze go fascynuje. Ale teraz zaczął się cofać, szukając  źródeł kultury europejskiej we wcześniejszych epokach. Bo Piotr szuka ciągłości… i bawi się tym.

Tytuł reportażu: "Zabawa w historię"
Autor reportażu: Dorota Jaśkiewicz-Łebek
Data emisji : 30.03.2015
Godzina emisji : 21.14

Program 1

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Wystarczy mniej” - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 21:35
Co nas wiąże, co nas ogranicza, jaki jest cel życia w obowiązującym systemie i czy można funkcjonować inaczej? Na te i inne pytania finansista Witold Zbijewski próbował sobie odpowiedzieć, kiedy zorientował się, że już nie chce tylko musieć.
rozwiń zwiń