Reportaż

„Dowodiczek osobisticzek, czyli nowy realizm graniczny” – reportaż Tomasza Sikory (PR Wrocław)

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 15:57
Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska i Grand Prix w Konkursie „Wspólna Europa” 2015
Audio


Reportaż ukazujący życie Polaków, Niemców i Czechów na styku państw.

Zapraszamy do Radiowej Jedynki w niedzielę, 4 października o godz. 21.14

Zobacz więcej na temat: Czechy reportaż

Czytaj także

Ucho na granicy polsko-czeskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 09:45
Co Czesi myślą o Polakach, a Polacy o Czechach? Co bawi jednych, a co drugich? Piszcie do nas o Waszych podróżach do Czech. Rusza nowy projekt Studia Reportażu i Dokumentu i Euroregionu Glacensis "Ucho na granicy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co oznacza słowo "Glacensis"?- projekt "Ucho na granicy"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 11:40
Co oznacza tajemnicze słowo "Glacensis"? W naszej dźwiękowej sondzie twierdziliście między innymi, że to wyraz portugalski. Postanowiliśmy to sprawdzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z czym kojarzą nam się Czechy?- projekt "Ucho na granicy"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 09:00
Czeski film, a może czeskie poczucie humoru. Olga Mickiewicz zapytała Polaków, co myślą o Czechach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna polsko-czeska o Kotlinę Kłodzką- projekt "Ucho na granicy"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 11:20
Pod koniec II wojny światowej utworzono Festung Glatz (Twierdzę Kłodzk), która miała bronić miasta do końca. Jednak zdecydowano poddać je bez walki. Wojska radzieckie wkroczyły do miasta 9 maja 1945 roku. Dolny Śląsk miał w większości przypaść Polsce.Jednak przez błąd na radzieckiej mapie mogło dojść do konfliktu polsko-czechosłowackiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czech tłumaczy, dlaczego Czesi nie znają naszej kuchni

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 13:15
Olga Mickiewicz przeprowadziła krótki wywiad z Czechem, który prowadzi w Polsce czeską restaurację. Okazuje się, że nasi sąsiedzi nie znają polskiej kuchni. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-czeska granica w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 21:15
W Trójce można było usłyszeć kolejne opowieści z polsko-czeskiego pogranicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okiem sąsiada" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 08:00
Jak nas widzą Czesi? Jak Polacy postrzegają swoich południowych sąsiadów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ucho na granicy" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 11:50
Jak się żyje na pograniczu polsko-czeskim?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-czeskie pogranicze w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 10:59
Życie na pograniczu oznacza ciągłą wymianę pomiędzy sąsiadami. Dziś w Jedynce można było usłyszeć o Polakach pracujących w Czechach i polsko-czeskich projektach sportowych.
rozwiń zwiń