Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
Olga Mickiewicz 25.11.2015

"Pod dobrą opieką" - reportaż Olgi Mickiewicz

W medycynie co pewien czas pojawiają się nowe teorie i zalecenia. Kto chce się rozwijać, nie może ich ignorować. Nie zawsze jednak opiekunów pracujących w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych stać na poszerzanie swojej wiedzy.
Pod dobrą opieką - reportaż Olgi MickiewiczDPS w Matczynie
Posłuchaj
  • Pod dobrą opieką - reportaż Olgi Mickiewicz.mp3

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie zdecydował, że ludzie są najlepszą inwestycją i z pomocą funduszu szwajcarskiego rozpoczął projekt mający kompleksowo wesprzeć politykę społeczną w województwie. Zainwestowano w wyposażenie i rozbudowę placówek oraz w szkolenia dla pracowników.

Kilka lat temu Dom Pomocy Społecznej w Matczynie miał na szkolenia dla wszystkich pracowników (czyli około 120 osób) 1500 zł na cały rok. Kiedy pojawiły się fundusze szwajcarskie, ta kwota wzrosła 130 razy. Pracownicy uczyli się między innymi alternatywnych metod komunikacji z ludźmi głęboko upośledzonymi, którzy nie mówią. Jak wtedy się porozumiewać?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Olgi Mickiewicz "Pod dobrą opieką", dziś w radiowej Jedynce, po 21.

Audycja współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, przygotowana we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe