Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Jakub Tarka 28.03.2017

"SOS" - reportaż Jakuba Tarki

Depresja dzieci i młodzieży to coraz częstszy problem. Wciąż bardzo niewiele się o nim mówi. Słowa "choroba psychiczna", "samookaleczanie", "samobójstwo" nie pasują nam do dzieci, szczególniej naszych własnych.
SOS - reportaż Jakuba Tarki
Posłuchaj
  • SOS - reportaż Jakuba Tarki.mp3
Czytaj także

Jeszcze do niedawna twierdzono, że depresja może występować tylko u dorosłych. Obecnie psychiatrzy nie mają wątpliwości, że depresja dotyka także dzieci i młodzież, tylko może się nieco inaczej przejawiać. Około 900 tysięcy młodych ludzi potrzebuje w Polsce pomocy specjalistów ze względu na problemy emocjonalne - to co dziesiąty młody człowiek. Niepokojąco wzrasta liczba samobójstw. Zdarzają się samobójstwa dzieci 10-12-letnich, w 2009 r. odebrało sobie życie prawie 300 osób 17-19 letnich. Prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży szacuje się, że jest w Polsce ok. 6000 rocznie. Według WHO samobójstwo stało się drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób w wieku 15-29 lat, mówi się też o tzw. zjawisku odmładzania struktury samobójstw.

W reportażu o swoich doświadczeniach opowiada 14-letnia Amelia Gruszczyńska prowadząca blog Porcelanowe Aniołki, poświęcony zagadnieniu depresji wśród dzieci i młodzieży.

Po reportażu Jakuba Tarki zatytułowanym "SOS" rozmowa z zaproszonymi do studia gośćmi: Joanną Chatizow, psycholog ze stowarzyszenia "Aktywnie Przeciwko Depresji" oraz Martą Soczewką  - kryminolog, socjolog z fundacji "Zobacz. Jestem".

Zapraszamy do wysłuchania audycji O sobie samych dziś (28.03) w Polskim Radiu 24 kilka minut po 23.


Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe