X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"SOS" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 22:15
Depresja dzieci i młodzieży to coraz częstszy problem. Wciąż bardzo niewiele się o nim mówi. Słowa "choroba psychiczna", "samookaleczanie", "samobójstwo" nie pasują nam do dzieci, szczególniej naszych własnych.
Audio

Jeszcze do niedawna twierdzono, że depresja może występować tylko u dorosłych. Obecnie psychiatrzy nie mają wątpliwości, że depresja dotyka także dzieci i młodzież, tylko może się nieco inaczej przejawiać. Około 900 tysięcy młodych ludzi potrzebuje w Polsce pomocy specjalistów ze względu na problemy emocjonalne - to co dziesiąty młody człowiek. Niepokojąco wzrasta liczba samobójstw. Zdarzają się samobójstwa dzieci 10-12-letnich, w 2009 r. odebrało sobie życie prawie 300 osób 17-19 letnich. Prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży szacuje się, że jest w Polsce ok. 6000 rocznie. Według WHO samobójstwo stało się drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób w wieku 15-29 lat, mówi się też o tzw. zjawisku odmładzania struktury samobójstw.

W reportażu o swoich doświadczeniach opowiada 14-letnia Amelia Gruszczyńska prowadząca blog Porcelanowe Aniołki, poświęcony zagadnieniu depresji wśród dzieci i młodzieży.

Po reportażu Jakuba Tarki zatytułowanym "SOS" rozmowa z zaproszonymi do studia gośćmi: Joanną Chatizow, psycholog ze stowarzyszenia "Aktywnie Przeciwko Depresji" oraz Martą Soczewką  - kryminolog, socjolog z fundacji "Zobacz. Jestem".

Zapraszamy do wysłuchania audycji O sobie samych dziś (28.03) w Polskim Radiu 24 kilka minut po 23.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie mam, nie dam" - Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 12:42
W Polsce mamy już prawie 312 tys. dłużników alimentacyjnych. Średnio każdy z nich jest winien swoim dzieciom 34 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warto walczyć" - Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 18:48
W Polsce (podobnie jak na całym świecie) dynamicznie rośnie liczba rozwodów.
rozwiń zwiń