X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Perły reportażu” – "Fotograf z Wujka" – reportaż Anny Sekudewicz

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 15:46
Bohaterem reportażu jest Marek Janicki - fotograf amator, ale wielki miłośnik fotografii, któremu w 1981 roku udało się zrobić zdjęcia pacyfikacji kopalni Wujek.
Audio

Miał wtedy 19 lat i na legitymację szkolną ( był w technikum elektrycznym ) związkowcy wpuścili go na teren kopalni.

Powstały unikatowe zdjęcia, które wkrótce obiegły całą Polskę i świat, ale autor nie ujawniał się przez lata. Wielu fotoreporterów zastanawiało się kto jest autorem zdjęć, szukał go przede wszystkim Bogdan Kułakowski, bardzo znany śląski fotoreporter, laureat World Press Photo z 1980r., wyrzucony z pracy po 81 roku, opozycjonista działający w podziemiu. To ta druga postać występująca w reportażu i komentująca całą historię. Marek Janicki mieszka obecnie pod Jelenią Górą i fotografia nadal jest jego wielką pasją.

Zapraszamy do Jedynki w niedzielę, 17 grudnia o 17.10. O reportażu z autorką Anną Sekudewicz rozmawiać będzie Olga Mickiewicz-Adamowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak