X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Radiowa kronika amatorskiego eteru" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 14:15
Radiowy Biuletyn Informacyjny już 60 lat na falach eteru...
Audio
  • Radiowa kronika amatorskiego eteru – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3

Radiowy Biuletyn Informacyjny to najstarszy w naszym kraju, regularnie nadawany komunikat dla krótkofalowców i radioamatorów.  Nadawany od 2 lutego 1958 roku. W tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Emitowany w każdą niedzielę w amatorskich pasmach fal krótkich 80 oraz 40 metrów  Ta szczególnego rodzaju audycja anonsująca i komentująca najważniejsze wydarzenia związane z ruchem krótkofalarskim w Polsce, stanowi w pewnym sensie radiową kronikę amatorskiego eteru. Od 1976 roku Radiowy Biuletyn Informacyjny nierozerwalnie związany jest z osobą Jerzego Kucharskiego, byłego pracownika Polskiego Radia, krótkofalowca o znaku wywoławczym SP5BLD, który jest redaktorem, realizatorem i „spiritus movens” Biuletynu.
Audycje Radiowego Biuletynu Informacyjnego przez dziesięciolecia nagrywane były w studiach Programu IV Polskiego Radia w gmachu przy ulicy Malczewskiego, w którym działał również radiowy klub krótkofalarski SP5PRW (od „Polskie Radio Warszawa”), ściśle powiązany z działalnością RBI.  Pomimo, iż klub SP5PRW nie funkcjonuje już w Polskim Radiu, jest on cały czas obecny na paśmie, bo komunikaty Biuletynu nadawane są właśnie spod tego znaku wywoławczego. Dziedziny tak fascynujące, jak amatorska radiokomunikacja oraz profesjonalna radiofonia znalazły wspólny mianownik właśnie w fakcie istnienia Radiowego Biuletynu Informacyjnego. Jest szansa, że biuletyn znów będzie nagrywany w studiu Polskiego Radia na ulicy Myśliwieckiej.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Radiowa kronika amatorskiego eteru" w środę, 11 kwietnia o godz. 18.15 w Trójce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak