X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Nielegalne" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:20
Walczą z wiatrakami...
Audio
  • Nielegalne - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3

Od lat w wielu miejscach w Polsce mieszkańcy protestują przeciwko powstawianiu farm wiatrowych. Nie chcą siłowni wiatrowych, tzw. popularnie wiatraków pod swoimi oknami, w bliskiej lokalizacji od domostw. Narzekają na hałas, drażniący światłocień na swoich podwórkach. Na szali waży się z jednej strony pozyskiwanie ekologicznych źródeł energii, z drugiej strony dobrostan człowieka. Tym bardziej, że nie jest tajemnicą, że w Polsce od lat stawiano wiatraki przestarzałe, sprowadzane przede wszystkim z Niemiec, ponad dwudziestoletnie.
Kwestie negatywnego oddziaływania na środowisko wiatraków były przez ośrodki akademickie oraz Polską Akademię Nauk zbywane. Odpowiedź przychodziła jedna: proszę stosować obecnie obowiązujące przepisy prawne. Te zaś zdaniem protestujących pozwalają stawiać wiatraki zbyt blisko domów. I tak koło się zamyka. Czy tak musi być, że dla dobra ogólnego, lekceważy się pojedynczych ludzi?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Nielegalne" w poniedziałek, 3 grudnia o godz. 18.45 w Trójce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Życie szeryfa” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 17:10
Kowbojskie życie...
rozwiń zwiń