Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 03.12.2018

"Nielegalne" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Walczą z wiatrakami...
Farmy wiatrowe w gminie Darłowo - historia i problemy mieszkańców.Farmy wiatrowe w gminie Darłowo - historia i problemy mieszkańców.fot. Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Posłuchaj
  • Nielegalne - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3
Czytaj także

Od lat w wielu miejscach w Polsce mieszkańcy protestują przeciwko powstawianiu farm wiatrowych. Nie chcą siłowni wiatrowych, tzw. popularnie wiatraków pod swoimi oknami, w bliskiej lokalizacji od domostw. Narzekają na hałas, drażniący światłocień na swoich podwórkach. Na szali waży się z jednej strony pozyskiwanie ekologicznych źródeł energii, z drugiej strony dobrostan człowieka. Tym bardziej, że nie jest tajemnicą, że w Polsce od lat stawiano wiatraki przestarzałe, sprowadzane przede wszystkim z Niemiec, ponad dwudziestoletnie.
Kwestie negatywnego oddziaływania na środowisko wiatraków były przez ośrodki akademickie oraz Polską Akademię Nauk zbywane. Odpowiedź przychodziła jedna: proszę stosować obecnie obowiązujące przepisy prawne. Te zaś zdaniem protestujących pozwalają stawiać wiatraki zbyt blisko domów. I tak koło się zamyka. Czy tak musi być, że dla dobra ogólnego, lekceważy się pojedynczych ludzi?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Nielegalne" w poniedziałek, 3 grudnia o godz. 18.45 w Trójce.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe