X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"B jak Batory"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:14
Żaden inny statek pływający pod polską banderą nie jest owiany taką legendą, jak transatlantyk "Batory. M/S "Batory" to polski statek pasażerski, transatlantyk, będący jednostką bliźniaczą M/S „Piłsudski”. Statek pływał od 1936 roku do 1969.
Audio
Batory
BatoryFoto: fot. z arch. bohaterów reportazu

Przez równo 33 lata kursował na regularnych liniach pasażerskich do Stanów Zjednoczonych i Kanady, a także pływał w konwojach podczas II wojny światowej. Przewiózł wówczas tysiące żołnierzy alianckich różnych narodowości z jednego kontynentu na drugi, a po wojnie odwoził ich do domu. Pasażerowie kochali "Batorego". Panowała na nim atmosfera gościnnego polskiego domu. Nazywany był pływającym salonem i ambasadorem polskiej kultury. Miał też przydomek „Lucky Ship”. Dlaczego nazywano go "szczęśliwym statkiem"? Jakie kontynenty i porty odwiedził? Ilu pasażerów zabierał na pokład? O tym opowiadają bohaterki reportażu Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot, które zajęły się dokumentacją historii statku, pani Iwona Różańska pasażerka i Grzegorz Rogowski.

Zapraszam do wysłuchania reportazu Joanny Bogusławskiej pt. "B jak Batory" w Czwórce, 5 marca 2019, o godz. 21.15.

Zobacz więcej na temat: Joanna Bogusławska reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Podwójne wyzwanie"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 11:45
Marek Rybiec, od lat związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego, Podwójnego Wyzwania. W 2018 roku przebiegł 4 pustynie, każdą na innym kontynencie. 
rozwiń zwiń