Reportaż

"Docenić życie"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 15:50
Piotr Pogon w wyniku choroby nowotworowej stracił jedno płuco. Po kolejnych nawrotach choroby nowotworowej przybyło blizn na jego ciele, lecz każdy dzień życia nabierał nadzwyczajnego tempa.
Audio
  • Docenić życie - reportaż Joanny Bogusławskiej.mp3
Piotr Pogon
Piotr PogonFoto: fot. arch. prywatne

Nowotwór, bankructwo, częściowa utrata słuchu nie były w stanie go zatrzymać. Choroba, porażki i wzloty życia osobistego, wrażliwość na otaczający świat i ludzi sprawiły, że zaczął czerpać garściami z tego co zostało mi podarowane. Został nieuleczalnie zarażony zachwytem nad Życiem. Po operacji resekcji płuca, zobaczył świat z najwyższych szczytów Afryki i Ameryki Płd.; przebiegł charytatywnie setki kilometrów w maratonach po kenijskiej sawannie i ulicach Nowego Jorku czy Tokio. Prowadzi Fundację "Drabina", pomógł wielu osobom niepełnosprawnym, dzieciom pokrzywdzonym przez los. Daje ludziom nadzieje i wiarę, ze chorobę można pokonać. Choroba wzmocniła w Piotrze przekonanie, ze darowany czas trzeba maksymalnie wykorzystać.

Zapraszam do wysłuchania reportazu Joanny Bogusławskiej pt. "Docenić zycie", w Trojce, 12 marca 2019, o godz. 18.45.

Zobacz więcej na temat: reportaż Joanna Bogusławska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Góra Ducha"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 16:35
Manaslu w Nepalu to ósma góra świata.  Dwie polskie podróżniczki Monika Witkowska i Joanna Kozanecka postanowiły ją zdobyć. 
rozwiń zwiń